چاپ افست کارت pvc

چاپ افست کارت pvc

چاپ افست یکی از انواع روش‌های چاپ کارت ویزیت با تعداد تیراژ بالا است. تیراژ چاپ افست کارت pvc روی 1000 عدد می‌باشد و کمترین تعدادی که به روش افست می‌توان چاپ را انجام داد هزار عدد است؛ بدلیل اینکه دوره دستگاه‌های افست از 1000 عدد شروع می‌شود بنابراین کمترین تیراژ برای چاپ کارت‌ها است. چاپ افست کارت پی‌وی‌سی به دو صورت لمینتی(چاپ براق pvc)همانند کارت بانکی و چاپ مات(چاپ سینگل) می‌باشد. بنابراین مشتری با دیدن نمونه چاپ هر دو روش، در مورد شیوه چاپ و نوع چاپ مد نظر خود تصمیم گیری می‌کند.

چاپ افست pvc با دستگاه‌های بسیار پیشرفته در چاپخانه مخصوص کارت پی‌وی‌سی انجام می‌گیرد توسط تکنولوژی افست می توان چاپ کارت pvc را با هر طیف رنگی، چاپ کرد. کیفیت چاپ افست پی‌وی‌سی در مقایسه با چاپ‌های دیگر بالاتر و ماندگارتر است؛ از نظر قیمتی هم بسیار مقرون به صرفه می‌باشد.

قیمت چاپ افست کارت pvc  نسبت به چاپ دیجیتالکارت pvc کمتر است، از لحاظ کیفیت چاپ، می‌توان گفت که چاپ افست بسیار با کیفیت‌تر از چاپ دیجیتال می‌باشد؛ از چاپ دیجیتال برای کارهای فوری و در تیراژهای پایین استفاده می‌گردد.

چاپ افست کارت پی‌وی‌سی

شیوه چاپ افست کارت پی‌وی‌سی

چاپ افست مبتنی بر 4 رنگ اصلی CMYK است که می‌توان گفت؛ از ترکیب 4 رنگ اصلی رنگ های مد نظر و طراحی شده تولید می‌گردد. رنگ c آبی، M قرمز، y زرد، k مشکی می‌باشد. چاپ کارت pvc که به روش افست قرار است چاپ شود حتما باید مد فایل طراحی شده  cmyk تنظیم شود. برای چاپ فوری با دستگاه‌های دیجیتال بدلیل اینکه توسط ریبون است مد رنگی به شیوه چاپ دیجیتال کارت پی‌وی‌سی باید rgb باشد.

سرعت چاپ دستگاه‌های چاپ افست کارت پی‌وی‌سی بسیار بالا است؛ اما بدلیل اینکه تعداد سفارشات چاپ افست pvc بسیار زیاد است تحویل چاپ کارت pvc طی 10 الی  15 روز کاری است.

چاپ افست کارت pvc

تکنولوژی چاپ افست

در چاپ افست ابتدا آنچه را که باید چاپ شود بر روی صفحه‌ای فلزی به نام زینک منتقل می‌کنند سپس این صفحه را با مواد شیمیایی طوری حساس می‌کنند که فقط نوشته‌ها و تصاویر آن، مرکب چاپ را به خود می‌گیرد، در مرحله بعد زینک‌ها به چاپخانه ارسال می‌گردند.

قسمت‌هایی از زینک که رنگ ندارند، توسط یک غلطک مرطوب می‌کنند و سپس مرکب توسط غلطک روی زینک زده می‌شود و مرکب بدلیل اینکه چرب است روی قسمت هایی که مرطوب است نمی‌نشیند و روی قسمت‌های خشک مرکب می‌نشیند.

انواع چاپ افست

1.چاپ افست مات (سینگل) | چاپ افست تک کارت

چاپ افست کارت pvc به این صورت است که کارت‌ها به صورت خام و بدون هیچگونه طرح، به چاپخانه ارسال می‌گردد. توسط دستگاه‌های افست چاپ کارت پی‌وی‌سی عملیات چاپ کارت‌ها انجام می‌گیرد؛ که چاپ در این حالت به صورت مات می‌باشد.

نکته ای که باید در این شیوه چاپ دقت کرد در این است که نوع چاپ باید برای چاپ اطلاعات متغیر مثل(چاپ بارکد، چاپ qrcode، کد متغیر) یا چاپ دوباره در کارت که مشتری نیاز به چاپ دوباره دارد باکس سفید در طراحی لحاظ  گردد که دستگاه چاپ افست pvc در آن قسمت باکس سفید، چاپی انجام نشود به دلیل اینکه این شیوه چاپی به صورت مات است برای چاپ مجدد نیاز است که یا در سطح کارت خام و یا در قسمتی که به صورت لمینت است با استفاده از چاپگرهای pvc اطلاعات متغیر و شخصی سازی را انجام داد.

این روش، ترکیبی از چاپ افست کارت pvc و چاپ دیجیتال pvc می‌باشد به طوری که طرح ثابت و بک گراند از طریق چاپ افست انجام می‌گیرد و اطلاعات دیگر همچون چاپ بارکد، چاپ QR CODE، کد ملی، مشخصات فردی، چاپ کد، چاپ اسکرچ و… با دستگاه دیجیتال چاپ می‌شود.

 مرحله شخصی سازی که توسط دستگاه‌های دیجیتال انجام می‌گیرد، فقط روی سطح براق چاپ زده می‌شود و چون چاپ سینگل چاپ مات است روی کارت و قسمت‌هایی که چاپ زده شده امکان چاپ اطلاعات متغیر وجود ندارد مگر اینکه در طرح باکس سفید در طراحی لحاظ گردد.

2.چاپ افست لمینتی(چاپ شیت یا چاپ براق)

چاپ افست پی‌وی‌سی، این نوع چاپ مخصوص تیراژهای بالا است در این نوع چاپ، لایه لمینت و براق برای ماندگاری و طول عمر بالای چاپ روی کارت می‌نشیند، چاپ زیر لایه overlay قرار می‌گیرد. بر روی هر نوع کارتی اعم از کارت ساده، کارت هوشمند(کارت مایفر 1k، کارت مایفر4k، کارت مغناطیسی، کارت دسفایر و…) چاپ افست کارت پی‌وی‌سی انجام می‌شود.

در چاپ افست پی‌وی‌سی تولید کارت و چاپ همزمان صورت می‌گیرد و چاپ زیر لایه لمینت قرار می‌گیرد و این امکان را به مشتری می‌دهد در هر نقطه‌ای از کارت امکان شخصی سازی و چاپ اطلاعات متغیر، مانند بارکد، چاپ سریال، نام و نام خانوادگی، کد ملی، امباس Qrcodeو… را داشته باشد. این نوع چاپ به طور معمول برای چاپ کارت بانکی چاپ زده می‌شود .

نمونه چاپ افست کارت پی‌وی‌سی

 • چاپ کارت ویزیت
 • چاپ کارت باشگاه مشتریان
 • چاپ کارت تخفیف
 • چاپ کارت بانکی
 • چاپ کارت گارانتی
 • کارت عضویت
 • چاپ کارت همایش
 • چاپ کارت مغناطیسی

خدمات چاپ افست pvc

چاپ افست به همین مرحله خاتمه پیدا نمی‌کند مرحله بعدی در چاپ افست، مرحله شخصی سازی است، مانند چاپ اطلاعات متغیر، چاپ اسکرچ(پوشش امنیتی)، چاپ امباس(چاپ برجسته)، چاپ هولوگرام، چاپ بارکد و … می‌باشد. سفارش دهنده برحسب نیاز یک یا چند نوع از خدمات را در کنار یکدیگر برای عرضه محصول خود در بازار مصرفی انتخاب می‌کند.

راهنمای طراحی کارت pvc

برای طراحی کارت pvc که مانند کارت بانکی و اعتباری است باید در طراحی آن نکاتی را رعایت فرمایید، بدلیل اینکه کارت pvc در شیوه چا افست کارت pvc برش می‌خورد خطای برش در حدود 3 mm وجود دارد و لوگو و مطالب مهم نباید در حاشیه کارت قرار بگیرد و فاصله 3 mm از اطراف کارت رعایت گردد.

 • سایز طراحی 85 mm در 56 mm باشد.
 • رزولیشن طرح 300 dpi در نظر گرفته شود.
 • مد رنگی CMYK قرار داده شود.
 • فایل لایه باز PSD یا فایل کرل ارائه گردد.
 • خطای تایپی به عهده خود مشتری می‌باشد.

این نکته نیز در نظر گرفته شود که تحویل چاپ افست به 10 الی 15 روز کاری زمان نیاز دارد مشتریانی که می‌خواهند تحویل چاپ به صورت فوری باشد باید فرم 12500 عددی را سفارش دهند در این‌صورت زمان تحویل چاپ کمتر از چند روز انجام خواهد شد. گفتن این نکته نیز ضروری می‌باشد که با سفارش کل فرم طرح شما با کمترین اختلاف رنگی با بهترین کیفیت چاپی انجام می‌شود.

برای مشاهده نمونه چاپ‌ها می توانید با بخش مشاوره چاپ ماندگار تماس حاصل فرمایید.

قیمت چاپ کارت افست pvc

برای قیمت چاپ افست روی کارت pvc حتما با دفتر چاپ ماندگار تماس حاصل فرمایید بدلیل اینکه تیراژ چاپ روی قیمت چاپ تاثیرگذار است و هر چه تیراژ بالاتر باشد قیمت چاپ کارت پایین‌تر است. چاپ ماندگار با بهره‌گیری از بهترین دستگاه‌های چاپ کارت‌های pvc یکی از چاپخانه‌های مطرح در زمینه چاپ انواع کارت پی‌وی‌سی می‌باشد.

[تعداد: 14    میانگین: 4.4/5]

چاپ ماندگار مفتخر است که با داشتن تیم مجرب و تخصصی، بهترین مشاوره در خصوص ارائه خدمات چاپ کارت PVC را به شما ارائه کند؛ جهت استفاده از مشاوره رایگان در خصوص هر نوع خدمات چاپ کارت پی‌وی‌سی می‌توانید با شماره 02188853365 تماس حاصل فرمایید.

3 دیدگاه در “چاپ افست کارت pvc

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *