چاپ برجسته کارت pvc

چاپ برجسته کارت pvc
5/5 - (13 امتیاز)

چاپ برجسته کارت pvc یا چاپ امباس Embossing که یک سمت کارت pvc به صورت برجسته و سمت دیگر کارت به صورت فرورفتگی ایجاد می‌شود. چاپ برجسته کارت پی‌وی‌سی محدودیتی‌هایی دارد از جمله اینکه در این نوع چاپ امباس فقط می‌توان از یک نوع خاص برای اعداد و حروف استفاده کرد. می‌توان با این نوع چاپ شماره 16 رقمی و یا نام و نام خانوادگی چاپ زده شود.

در چاپ برجسته نمی‌توان لوگو موسسه یا شرکت را به صورت برجسته یا امباس چاپ کرد. محدودیت دیگری که چاپ برجسته کارت pvc دارد در نوع رنگ است که فقط به سه رنگ طلایی، نقره ایی، مشکی قابل چاپ است.

محدودیت دیگر این است که چاپ برجسته حروف انگلیسی مقدور نمی‌باشد اما چاپ برجسته اعداد انگلیسی قابل چاپ است. چاپ امباس embossing را برای انواع مختلف کارت‌ها از جمله انواع کارت pvc(کارت پرسنلی، کارت اعتباری و بانکی، کارت ویزیت، کارت باشگاه مشتریان، کارت هدیه و…  می‌توان چاپ کرد.

دستگاه امباس، دستگاهی است که سیلندرهای مختلفی دارد که روی آن ها طرح هایی به صورت برجسته وجود دارد. دستگاه چاپ امباس این طرح‌ها را بر روی سطوح مختلف مثل کاغذ، مقوا، چرم و یا کارت pvc انتقال م‌ دهد. روش کار آن بدین صورت است که کارت را از بین سیلندر دستگاه امباس عبور می دهند و طرح مورد نظر را با وارد کردن فشار بر روی آن حک می کنند.

چاپ امباس یا برجسته ‌کاری بسته به نوع جنسی که می‌خواهیم برجسته شود در دو نوع متفاوت انجام می‌شود. چاپ بر روی چرم طبیعی و مصنوعی، جیر و مخمل و… که مقاومت سطحی و کششی بالایی دارند با شیوه حرارتی انجام می‌شود و اگر قرار باشد امباس روی کاغذ، مقوا و یا کارت پی وی سی اعمال گردد، باید به شیوه سرد انجام شود.

چاپ برجسته پی وی سی

مراحل چاپ برجسته کارت pvc

مراحل این نوع چاپ به این صورت است که در ابتدا طرح بک گراند با چاپ دیجیتال و یا تکنولوژی چاپ افست چاپ زده می‌شود. بعد از آماده سازی این مراحل اگر اطلاعات متغیری نظیر چاپ بارکد یا چاپ qrcode روی کارت نیاز باشد، چاپ به وسیله چاپگر دیجیتال انجام می‌شود و در مرحله آخر چاپ برجسته طبق نیاز که می‌تواند شامل حروف یا اعداد باشد به صورت چاپ برجسته یا امباس چاپ می‌گردد.

چاپ برجسته کارت pvc که نام دیگر آن چاپ امباس است بر روی تمامی کارت‌هایی که از جنس pvc و سایز استاندارد 85*54 میلی‌متر هستند قابل چاپ می‌باشد.

  • مرحله اول

برای چاپ برجسته کارت پی وی سی ابتدا باید طرح اصلی کارت با استفاده از تکنولوژی‌های چاپ که شامل چاپ دیجیتال و چاپ افست است صورت گیرد.

  • مرحله دوم

پس از چاپ طرح اولیه در صورتی که نیاز به درج اطلاعات متغیر مانند بارکد یا qrcode بر روی کارت‌ها وجود داشت، می‌بایست از طریق دستگاه‌های چاپ دیجیتال انجام گیرد.

  • مرحله سوم

در این مرحله از طریق چاپ امباس یا به اصطلاح چاپ برجسته می‌توان اعداد و حروف مد نظر را به صورت برجسته روی کارت‌های پی وی سی چاپ زد.

چاپ کارت برجسته فوری و یک ساعته قابل چاپ می‌باشد، نکته ای که در طراحی کارت‌هایی که با چاپ برجسته می‌خواهید شخصی سازی انجام دهید این است که روی کارت که حالت برجسته دارد، عکس‌های مهم مانند لوگو در پشت کارت که حالت فرو رفتگی دارد در طراحی کارت حتما باید رعایت گردد. پشت کارت pvc فضای خالی برای چاپ برجسته تعبیه گردد. چاپ برجسته کارت pvc به دلیل جلوه زیبایی که دارد توجه همگان را به خود جلب کرده است.

قیمت چاپ برجسته کارت pvc

قیمت چاپ برجسته کارت پی‌وی‌سی به دلیل اینکه برحسب تعداد می‌باشد در سایت درج نمی‌گردد برای اطلاع از قیمت چاپ برجسته کارت pvc با دفتر چاپ ماندگار تماس حاصل فرمایید چاپخانه چاپ ماندگار با داشتن دستگاه‌های پیشرفته به بهترین نحو کارت‌های شما را امباس خواهد کرد.

سوالات مرتبط در رابطه با چاپ برجسته کارت pvc

چاپ برجسته را روی چه کارتی می‌توان انجام داد؟

چاپ امباس بر روی کارت‌های pvc یکی از زیباترین جلوه‌ها برای کارت است که می‌توان به کارت‌های نظیر کارت گارانتی، کارت پرسنلی، کارت هدیه، کارت باشگاه مشتریان، کارت تخفیف انجام داد.

دستگاه چاپ امباس چیست؟

برای چاپ کارت امباس از دستگاه امباس استفاده می‌شود که دارای سیلندرهای مختلف است. این سیلندرها دارای طرح‌های برجسته هستند. نحوه کار دستگاه امباس به این صورت است که کارت مورد نظر از بین سلیندر دستگاه عبور و با فشاری که به کارت وارد می شود طرح مورد نظر که شامل عدد یا حرف است را بر روی کارت حک می‌کند.

چاپ برجسته یا امباس دارای چه محدودیت‌هایی است؟

چاپ امباس کارت پی ‌وی‌ سی محدودیتی ‌هایی دارد از جمله اینکه در این نوع چاپ امباس فقط می‌توان از یک نوع خاص برای اعداد و حروف استفاده کرد و اینکه نمی‌توان لوگو موسسه یا شرکت را با این روش چاپ کرد. می‌توان با این نوع چاپ شماره 16 رقمی و یا نام و نام خانوادگی را چاپ نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

021-88853365