چاپ لمینیتی کارت pvc

چاپ لمینیتی کارت pvc

چاپ لمینیتی کارت pvc  که به آن چاپ کارت بانکی نیز گفته می‌شود در این نوع چاپ روکش شیشه ای یا لایه براق به جهت ماندگاری بیشتر چاپ، روی کارت کشیده می‌شود که قابلیت چاپ مجدد اطلاعات متغیر را در هر قسمت از کارت فراهم می‌کند در این نوع چاپ به دلیل اینکه روی ورقه‌های بزرگ pvc عملیات چاپ انجام می‌شود هزینه کارت و چاپ با هم محاسبه می‌شود.چاپ لمینتی کارت pvc با بهره‌گیری از چاپ افست کارت pvc انجام می‌گیرد، چاپ افست به وسیله دستگاه‌های بسیار پیشرفته عملیات چاپ انجام می‌شود.

روش چاپ افست کارت لمینیتی pvc

نمونه بارز کارت‌های لمینیتی می‌توان کارت‌های اعتباری و بانکی و کارت‌های هدیه بانک‌ها را مثال زد که تکنولوژی چاپ افست این است که در فرم‌های 12500 عددی قرار می‌گیرد و تمام طرح‌های مد نظر چاپ می‌شود و در انتهای چاپ لایه شفاف و لمینیت به نام overlay در انتهای چاپ روی پی‌وی‌سی کشیده می‌شود و مرحله بعدی کارت‌ها برش میخورد. حُسنی که کارت لمینیتی دارد به‌دلیل لایه براق و شیشه‌ایی که دارد ماندگاری چاپ در این نوع از چاپ‌ها افزایش پیدا می‌کند و چندین برابر می‌شود.

نحوه سفارش چاپ لمینیتی کارت pvc

  • طرح به صورت لایه باز ارسال شود.
  • طی بررسی‌های انجام شده توسط تیم چاپ ماندگار در صورت تایید پیش فاکتور صادر می‌گردد.
  • سفارش چاپ برای انجام چاپ قرار داده می‌شود.
  • چاپ برایتان ارسال می‌گردد.

طراحی کارت لمینیتی کارت پی‌وی‌سی

  • طراحی در ابعاد 85*54 میلی‌متر طراحی گردد.
  • رزولیشن طرح 300dpi
  • مد رنگی CMYK
  • فایل بصورت لایه باز tif یا psd ارسال گردد.

لمینت پوشش شفاف و بی‌رنگ می‌باشد که روی کارت pvc چاپ می‌شود این لایه شفاف از کارت در برابر سایش محافظت می‌کند.

دو نوع لمینت وجود دارد که به‌طور مختصر به شرح آن می‌پردازیم

چاپ کارت براق pvc یا چاپ کارت لمینتی پی‌وی‌سی

لمینت ساده یا کارت لمینتی که در چاپخانه کارت پی‌وی‌سی در انتهای چاپ روی شیت پی‌وی‌سی به جهت ماندگاری بیشتر چاپ انجام می‌شود و این لایه شفاف قابلیت چاپ اطلاعات متغیر در هر جای کارت را برای ما فراهم می‌کند. یعنی اگر اطلاعات متغیر نظیر چاپ بارکد، چاپ‌کد، چاپ qrcode، چاپ سریال و … داشته باشید می‌توانید به راحتی روی هر قسمت از کارت با استفاده از چاپگرهای رومیزی عملیات چاپ را انجام دهید.

چاپ لمینیتی کارت pvc
چاپ لمینتی کارت pvc

لمینیت کارت پی‌وی‌سی

نوع دیگر لمینت کارت پی‌وی‌سی که برای امنیتی کردن کارت می‌باشد برای جلوگیری از هر گونه جعل و کپی برداری می‌توانید اقدام به لمینیتی کردن کارت خود بپردازید  و اینکه بیشتر برای کارت‌های پرسنلی و شناسایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که به دو صورت لمینت ساده و لمینت طرح‌دار می‌باشد.

لمینیت ساده که لایه شفاف روی کارت است  که با حرارت ۱۴۰ تا ۱۹۰ درجه در انتهای چاپ با دستگاه مخصوص لمینیتور و با ریبون مخصوص لمینت ساده روی کارت چاپ می‌شود. در این نوع لمینیت بدلیل ماندگاری بیشتر چاپ انجام می‌شود و از نظر ظاهری چیزی مشخص نمی‌باشد. ولی اگر نیاز دارید که بتوانید از نظر ظاهری لمینیت را مشاهده کنید باید با لمینیت طرح‌دار عملیات چاپ را انجام دهید.

چاپ لمینیتی کارت pvc
چاپ لمینیتی کارت pvc

لمینت طرح‌دار که با ریبون مخصوص لمینیت طرح‌دار عملیات چاپ انجام می‌شود در زیر نور مانند رنگین کمان می‌باشد.تصویر زیر لمینیت طرح‌دار را مشاهده می‌کنید، لمینیت طرح‌دار در چند نوع طرح مختلف می‌باشد.

 

چاپ-لمینیتی-کارت-pvc
چاپ-لمینیتی-کارت-pvc

لمینت کردن کارت عمر کارت را ۲ تا ۵ سال افزایش می‌دهد و معمولاً کارت شناسایی و کارت پرسنلی برای ماندگاری بیشتر چاپ به لمینت کردن کارت نیاز دارند.چاپ ماندگار با داشتن مجرب ترین تیم تخصصی در زمینه چاپ و همچنین بهترین دستگاه‌های چاپ پیشرفته در تیراژهای مختلف با کیفیت چاپ عالی و قیمت پایین بهترین چاپ کارت پی‌وی‌سی را ارائه می‌دهد.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

021-88853365