چاپ مات کارت pvc

چاپ مات کارت pvc
5/5 - (12 امتیاز)

چاپ مات کارت pvc یا چاپ سینگل پی‌وی‌سی به دلیل اینکه چاپ روی کارت‌های خام و برش خورده، از پیش آماده شده می‌باشد هیچ‌گونه لایه لمینتی روی کارت وجود ندارد و در صورتی قابلیت چاپ مجدد و چاپ اطلاعات متغیر را دارا می‌باشد که باکس خالی یا کادری در طراحی برای چاپ اطلاعات متغیر قرار داده شود در این نوع چاپ هزینه کارت و هزینه چاپ به طور جداگانه محاسبه می‌شود.

چاپ کارت ویزیت مات pvc

در این نوع چاپ به دلیل اینکه از کارت pvc استفاده می‌شود از نظر جنس یک نوع پلاستیک به نام پلی وینیل کلراید می‌باشد، کارت از استحکام بالایی برخوردار است. کارت‌های پی‌وی‌سی از نظر خم شدن و سایش مقاومت بالایی دارند، همچنین قابلیت ضد آب بودن را نیز دارا هستند.

 مراحل چاپ کارت ویزیت مات pvc

 •  مشتری برحسب نیازی که دارد مثلا بخواهد روی کارت ساده و کارت هوشمند(کارت مایفر1k، کارت مغناطیسی، کارتRo 125k، کارت هیبرید، کارت دسفایر، کارت مایفر4k و…) یکی از کارت هوشمند pvc را انتخاب می‌کند.
 • مشتری سفارش کارت و همچنین سفارش چاپ را همزمان می‌دهد و کارت‌ها به چاپخانه جهت چاپ افست ارسال می‌گردد که روی کارت‌های خریداری شده با دستگاه‌های افست پی‌وی‌سی چاپ مات کارت پی‌وی‌سی انجام می‌شود.

طراحی کارت ویزیت مات پی‌وی‌سی

نکته ای که در چاپ مات کارت pvc وجود دارد این است که اگر در انتهای چاپ بک‌گراند بخواهیم اطلاعات متغیر مانند کد، بارکد، شماره سریال، QRcode، را چاپ بزنیم  در صورتی مقدور می‌باشد که باکس خالی در طرح خود برای چاپ اطلاعات متغیر در نظر بگیرید. با استفاده از پرینتر های مخصوص چاپ کارت pvc مانند پرینتر فارگو،هایتی،مجیکارت، اسمارت نیز می توانید برای چاپ کارت pvc از یکی از پرینتر های پی‌وی‌سی استفاده کنید.

سایز طراحی ۸۵ در ۵۴ میلی‌متر قرار دهید.
رزولوشن طرح 300 dpi تنظیم کنید.
مد رنگی CMYK قرار دهید.
فایل به صورت لایه باز TIF یا PSD ارسال گردد.

تفاوت چاپ کارت مات پی‌وی‌سی و کارت لمینیتی پی‌وی‌سی

 1. کارت ویزیت مات هیچ لایه ای در کارت ندارد اما در چاپ کارت ویزیت براق یک لایه براق overlay روی سطح کارت کشیده می‌شود.
 2. چاپ کارت سینگل برای چاپ اطلاعات متغیر باکس خالی و کادری در طراحی باید مشخص گردد در حالی که در چاپ کارت لمینتی pvc نیازی به هیچ‌ گونه کادر خالی نمی‌باشد، می‌توان در هر قسمت از کارت به دلیل وجود لایه overlay با استفاده از چاپگرهای pvc اطلاعات متغیر را چاپ کرد.
 3. چاپ کارت براق pvc، ماندگاری چاپ و طول عمر بالایی نسبت به چاپ کارت سینگل یا چاپ مات پی‌وی‌سی دارا می‌باشد.
 4. در کارت‌هایی که بک‌گراند طرح آنها مشکی است، بهتر است از روش چاپ کارت مات pvc استفاده کنند به دلیل اینکه رنگ مشکی در چاپ کارت سینگل خیلی شکیل‌تر از چاپ لمینتی و براق می‌باشد.
 5. در هر دو تکنولوژی چاپ، تیراژ چاپ روی ۱۰۰۰ عدد است. 6- چاپ کارت pvc در هر دو روش در ضخامت ۳۰۰ میکرون، 5۰۰ میکرون، ۷۶۰ میکرون عملیات چاپ انجام می‌گیرد.
 6. چاپ کارت بانکی به روش چاپ کارت براق یعنی چاپ زیر لایه ovelay قرار می‌گیرد.
 7. چاپ کارت سینگل pvc محدودیتی در انتخاب کارت‌ها وجود ندارد و میتوانید روی انواع کارت pvc ساده و هوشمند عملیات چاپ را انجام دهید.
 8. چاپ کارت براق یا چاپ کارت لمینتی پی‌وی‌سی به دلیل این که کارت‌ها تولید می‌شوند، ممکن است کارت‌های نظیر کارت اسمارت مانند کارت سوخت و  کارت دسفایر تولید نگردد.

چاپ مات کارت pvc می‌توان برای کارت‌های

 • چاپ کارت ویزیت pvc 
 • چاپ کارت باشگاه مشتریان pvc
 • چاپ کارت هدیه pvc
 • چاپ کارت گارانتی pvc
 • چاپ کارت باشگاه ورزشی pvc

چاپ ماندگار تولید کننده انواع کارت pvc، کارت خام pvc، کارت مایفر 1k، کارت مایفر ۴k، کارت دسفایر، کارت هیبرید و کارت مغناطیسی است. جهت کسب اطلاعات بیشتر با دفتر چاپ ماندگار تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

021-88853365