چاپ کارت باشگاه مشتریان

چاپ کارت باشگاه مشتریان در سا‌ل‌های اخیر رقابت بر سر جذب و حفظ مشتری به توسعه راه‌های بازاریابی رابطه‌ای جدیدی منجر شده است که یکی از آن‌ها راه اندازی سیستم کارت وفاداری مشتریان می‌باشد. چاپ کارت باشگاه مشتریان به کسب و کارها کمک می‌کند که از طریق راه‌هایی مثل ارائه کد تخفیف، مشتریان وفادار خود را حفظ کرده و درصد خرید را بالا ببرند. باشگاه مشتریان در واقع به عنوان یک واحدی که برقرار کننده ارتباط با افراد و سازمان‌های دیگر هستند می‌باشد. هدف باشگاه مشتریان فعال کردن مشتریان و افزایش وفاداری آن‌ها است.

در واقع بیان این نکته ضروری است که 90 درصد درآمد ثابت یک مجموعه از مشتریان ثابت آن تامین می‌شود، مشتریان قدیمی و ثابت نسبت به مشتریان موقتی سودآورتر هستند. هر چقدر که باشگاه مشتریان بیشتر تبلیغ گردد، بیشتر مورد قبول و پذیرش قرار می‌گیرد. می‌توان با چاپ کارت باشگاه مشتریان و تخصیص کد تخفیف، مشتریان را مجاب به خرید مجدد از مجموعه کرد.

اهداف چاپ کارت باشگاه مشتریان چیست؟

بر اساس تعریفی که در ویکی‌پدیا برای باشگاه مشتریان آمده است، میتوان گفت که:

باشگاه مشتریان در اثر گردآوردن مشتریان یک مجموعه کنار هم و ثبت اطلاعات آن‌ها بوجود می‌آید. اطلاعات آن‌ها که در یک بانک اطلاعاتی ثبت شده و می‌توان برای آن‌ها برنامه‌ریزی مدون انجام داد. بستری برای رفع نیازهای مشتریان، توجه ویژه به آن‌ها و مدیریت صحیح ارتباط با مشتریان. ابزار نسبتاً جدیدی که توسط برخی از شرکت‌های تجاری استفاده می‌شود، مشتریان فعلی و آینده نگر را با انگیزه‌هایی ویژه‌ای برای پیوستن به این باشگاه تشویق می‌کنند.

ﻣﺎ ﯾﮏ ﺑﺎﺷﮕﺎه ﻣﺸﺘﺮی را ﺑﻪ ﻋﻨﻮان ﯾﮏ ﺑﺎﺷﮕﺎه ارﺗﺒﺎﻃﯽ ﺗﻌﺮﯾﻒ میﮐﻨﯿﻢ ﮐﻪ ﺑﻮﺳﯿﻠﻪ ﯾﮏ ﺳﺎزﻣﺎن و ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮر اﯾﺠﺎد ارﺗﺒﺎﻃﺎت ﻣﺴﺘﻘﯿﻢ و ﻣﻨﻈﻢ ﺑﯿﻦ اﯾﻦ اﻋﻀﺎ(مشتریان و صاحبان کسب و کارها) اﯾﺠﺎد ﺷﺪه و ﻋﻤﻞ ﻣﯽﮐﻨﺪ و ﺑﻪ آﻧﻬﺎ ﻣﺠﻤﻮﻋﻪاي از ﻣﻨﺎﻓﻊ را ﺑﻪ ﻫﻤﺮاه ارزش اﻓﺰوده‌ﻫﺎي زﯾﺎد اراﺋﻪ ﻣﯽدﻫﺪ. استفاده از چاپ کارت باشگاه مشتریان مزایای زیر را به همراه خواهد داشت.

 • حفظ مشتری کنونی و ایجاد وفاداری در آن‌ها
 • افزایش تعامل و ارتباط با کاربران و مشتریان
 • جذب مشتری جدید و حفظ آن‌ها
 • کاهش هزینه‌های تبلیغات و بازاریابی
 • اطلاع رسانی‌های به‌موقع از طریق باشگاه مشتریان
 • فرهنگ‌سازی و آموزش‌های مربوطه به اعضای باشگاه مشتریان
 • ذخیره سازی اطلاعات و ایجاد بانک اطلاعاتی طبقه بندی شده از مشتریان و همکاران و نمایندگان شرکت
 • برگزاری مسابقات و قرعه کشی و اعطای جوایز به مشتریان
 • معرفی برند
 • معرفی محصولات برتر و جدید شرکت و تخفیف‌های مناسبتی
 • حذف واسطه‌ها برای ارتباط با مشتری
 • شناسایی مشتریان فعال و پویا
 • ارسال پیامک‌های متنی به مناسبت‌های مختلف مثل تولد و اعیاد
 • شناسایی نیازهای مشتریان
 • سنجش رضایت‌مندی مشتریان

بهترین جنس کارت باشگاه مشتریان

کارت pvc پی‌وی‌سی یا پلی وینیل کلراید (polyviny chloride) یک نوع از پلاستیک می‌باشد که باارزش ترین محصول در پتروشیمی می‌باشد.کارت پی‌وی‌سی از استحکام و مقاومت بالایی در برابر خم شدن و سایش دارد و چاپ روی کارت pvc بهترین نوع از چاپ ها در بازار محسوب می‌شود.

مزایای چاپ کارت pvc برای باشگاه مشتریان

همانطور که می‌دانید در چاپ کارت از دو نوع روش چاپ کارت مقوایی و چاپ کارت pvc استفاده می‌شود. در حالت عمومی چاپ کارت مقوایی به دلیل نداشتن استحکام کافی گزینه مناسبی برای چاپ کارت در باشگاه مشتریان نیست. اما در حالت دیگر چاپ کارت پی‌وی‌سی به دلیل اینکه امکان چاپ اطلاعات متغیر(مانند چاپ کد تخفیف، چاپ کد بارکد، چاپ QR کد و…) را به شما خواهد داد، گزینه مناسب‌تری است. برخی دیگر از مزیت‌های چاپ کارت پی‌وی‌سی شامل موارد زیر است.

 • دوام و ماندگاری کارت‌های pvc بسیار بالا می‌باشد؛ به نحوی که به هیچ وجه با کاغذ و کارت‌های مقوایی قابل قیاس نیست.
 • قابلیت انعطاف پذیری بالا دارد و به هیچ وجه نمی‌شکند.
 • ضد آب و ضد رطوبت است.
 • کیفیت چاپ و ماندگاری کارت‌های pvc بسیار بالا می‌باشد.

قابلیت فوق العاده ای که کارت های pvc را از دیگر کارت ها مجزا کرده قابلیت هوشمند سازی این نوع کارت‌ها می‌باشد که در لایه‌های داخلی و میانی کارت، چیپ حافظه‌ای تعبیه شده که خود به انواع مختلفی دسته بندی می‌گردد و می‌توان اطلاعات را در حافظه این کارت ذخیره سازی کرد و در نهایت با دستگاه کارت‌خوان می‌توان به این اطلاعات ذخیره شده دسترسی پیدا کرد.

 

چاپ کارت باشگاه مشتریان

چاپ کارت باشگاه مشتریان وفادار

کارت باشگاه مشتریان به کسانی تعلق می‌گیرد که نسبت به بقیه مشتری‌ها خرید بیشتری از مجموعه داشته باشند، مجموعه می‌تواند کارت باشگاه مشتریان را برای ایجاد انگیزه و ارائه تخفیف به آن‌ها اهدا کند.

مجموعه شما می‌تواند به مشتری‌های وفادار خود کارت نقره‌ای را به کارت طلایی VIP تغییر دهد که به همان نسبت تخفیف‌های بیشتری را به مشتری‌های وفادار ارائه نماید.

سیستم باشگاه مشتریان

اگر نرم افزار باشگاه مشتریان اصول و ساز و کار مربوط به آن به درستی انجام شود، می‌تواند باعث این شود که مشتریان برای خرید از محصولات یا خدمات به مجموعه باز گردند.اما اگر طراحی سیستم باشگاه مشتریان اشتباه باشد و صرف زمان و هزینه که کرده اید با یک اشتباه و طراحی نادرست باعث می‌شود که مجموعه مشتریان خود را از دست بدهد.ایجاد یک انگیزه و طرح تشویقی می‌تواند به مشتریان برای خرید بیشتر از مجموعه شما را بدهد.

چاپ کارت باشگاه مشتریان

چاپ کارت باشگاه مشتریان به وسیله چاپ افست روی تیراژ 1000 عدد چاپ می‌گردد.چاپ افست کارت pvc برای چاپ انواع مختلف کارت‌ها مانند چاپ کارت ویزیت، چاپ کارت شناسایی، چاپ کارت پرسنلی، چاپ کارت گارانتی، چاپ کارت باشگاه مشتریان و… مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برای انجام چاپ کارت افست pvc تیراژ سفارش چاپ باید بالای 1000 عدد باشد که تعداد کارت و تیراژ شما بالاتر از 1000 عدد باشد بهترین گزینه، می‌تواند چاپ کارت به روش تکنولوژی افست باشد. چاپ افست معمولا برای چاپ طرح ثابت و بک گراند است که این شیوه چاپ بسیار باکیفیت و از نظر قیمت مقرون به صرفه است و اگر اطلاعات متغیری و شخصی سازی در مرحله بعد از چاپ نیاز بود با استفاده از چاپگرهای دیجیتال عملیات چاپ اطلاعات متغیر، چاپ اسکرچ، چاپ بارکد، چاپ qrcode و…انجام می‌گیرد.

رعایت نکات ذیل برای طراحی کارت باشگاه مشتریان

برای طراحی کارت باشگاه مشتریان نکاتی را باید رعایت کنیم تا تاثیر مثبت کارت ارائه شده به مشتری را به بهترین شکل ممکن بالا ببریم. این نکات عبارتند از:

 1. طراحی کارت باشگاه مشتریان باید ساده و شکیل باشد.
 2. در طراحی رعایت اندازه بسیار الزامی است، طوری که بدلیل خطای برش که در چاپ افست وجود دارد باید از لبه‌های کارت حدود 3 میلی‌متر فاصله رعایت گردد.
 3. سایز طراحی باید 54*85
 4. مد طراحی CMYK
 5. رزولیشن طراحی 300dpi
 6. فایل بصورت لایه باز psd یا کرل

تکنولوژی چاپ کارت باشگاه مشتریان به روش افست

در چاپ افست(offset printing) این امکان وجود دارد که چاپ شما دقیقا مطابق با طرح شما چاپ گردد که برای چاپ افست نیاز به تهیه زینک می‌باشد. زینک‌ها نوعی صفحات آلومنیومی هستند که در کل به 4 عدد زینک نیاز است و زینک ها به چاپخانه ارسال می‌گردد. در چاپ کارت pvc هیچ محدودیت رنگی وجود ندارد و با استفاده از دستگاه چاپ افست کارت pvc سخت ترین و ریزترین نقش ها و طرح ها را به راحتی می‌توان چاپ زد.

چاپ کارت پی‌وی‌سی باشگاه مشتریان

زمان تحویل چاپ کارت باشگاه مشتریان

چاپ افست به دلیل اینکه در تیراژ بالا باید چاپ گردد در فرم عمومی قرار می‌گیرد که فرم عمومی تعداد 12500 عدد است که همه طرح‌ها در یک فرم اختصاصی چاپ می‌شود. اگر زمان تحویل چاپ می‌خواهید سریع و فوری باشد باید یک فرم یعنی تعداد 12500 عدد سفارش دهید که طرح شما در یک فرم قرار بگیرد و زمان تحویل چاپ 3 الی 4 روزه گردد.  در حالت عادی زمان تحویل چاپ 10 الی 15 روزه کاری می‌باشد.

قیمت چاپ کارت باشگاه مشتریان

قیمت چاپ کارت pvc بدلیل اینکه به تعداد چاپ و تیراژ و همچنین ضخامت و نوع کارت بستگی دارد جهت مشاوره در خصوص چاپ کارت باشگاه مشتریان می‌توانید با دفتر چاپ ماندگار تماس حاصل فرمایید و اطلاعات در خصوص نوع چاپ و قیمت چاپ از طریق مشاوران ما به شما داده می‌شود.

[تعداد: 10    میانگین: 5/5]

چاپ ماندگار مفتخر است که با داشتن تیم مجرب و تخصصی، بهترین مشاوره در خصوص ارائه خدمات چاپ کارت PVC را به شما ارائه کند؛ جهت استفاده از مشاوره رایگان در خصوص هر نوع خدمات چاپ کارت پی‌وی‌سی می‌توانید با شماره 02188853365 تماس حاصل فرمایید.

1 دیدگاه در “چاپ کارت باشگاه مشتریان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *