چاپ کارت حضور غیاب

چاپ کارت حضور غیاب

شرکت‌ها برای نظارت بر رفت و آمد کارکنان خود از سیستم‌های کنترل تردد هوشمند چاپ کارت حضور غیاب که به کارت‌های ساعت زنی یا کارت کنترل تردد معروف هستند استفاده می‌کنند. استفاده از کارت حضور غیاب موجب کاهش هزینه می‌گردد به طوری که فعالیت‌ها به صورت دستی توسط مشتری یا روابط عمومی انجام می‌گرفت. اما این روزها با وجود آمدن سیستم‌های هوشمند کارت حضور غیاب که کارتی هوشمند است کار ثبت ساعت ورود و خروج کارکنان موسسه را انجام می‌دهد. این کارت برای ساماندهی ورود و خروج کارکنان کاربرد دارد. کارت هوشمند این امکان را به مدیران می‌دهد برای محاسبه حقوق و میزان دریافتی و یا محاسبه بیمه کارکنان خود را از طریق سیستم های پیشرفته ثبت کند و بدون هیچگونه خطای انسانی رو به رو شود.

با پیشرفت تکنولوژی، استفاده از کارت هوشمند به امری ضروری تبدیل گردیده به طوری که می‌توان از کارت شناسایی و کارت حضورغیاب در یک کارت(از جنس pvc) استفاده کرد.

چاپ کارت حضور غیاب

بسیاری از شرکت‌ها و موسسات بزرگ و کوچک با نظارت و کنترل بر ورود و خروج کارکنان و محاسبه میزان حقوق کارکنان از سیستم حضور غیاب استفاده می‌کنند که دستگاه‌های حضور و غیاب در شرکت نصب می شوند و کارمندان با مراجعه به دستگاه، ورود خود را ثبت می‌کنند و در هنگام خروج نیز باید به دستگاه ریدر مراجعه کنند و خروج خود را ثبت کنند. برای استفاده از این کار باید از کارت هوشمندی که بتوان در مقابل دستگاه حضور غیاب گرفت استفاده شود.
با استفاده از کارت‌های هوشمند حضور و غیاب هیچ یک از کارمندان خارج از ساعات کاری محل کارشان را ترک نمی‌کنند، همچنین اگر ساعات کاری اضافه را در موسسه ماندن به عنوان ساعات کاری اضافه به حقوق دریافتی شان افزوده می‌شود.

چاپ-کارت-حضور-غیاب

جنس کارت حضور غیاب

کارت حضور غیاب به دلیل هوشمند بودن و داشتن چیپ حافظه درون کارت از جنس پی‌وی‌سی است و کارت‌های pvc به دلیل استحکام و مقاومتی که در برابر شکنندگی دارند بهترین نوع کارت در بازار محسوب می‌شوند. کارت‌ها به صورت هوشمند و الکترونیکی هستند و امکان ذخیره سازی اطلاعات را بر حسب ظرفیت و مقدار حافظه در خودشان دارند. کارت‌های حضور غیاب که برای هر کارمند و کارکنی یک کد منحصر به فرد ذخیره و تعریف می‌شود و دستگاه حضور غیاب با استفاده از کد ذخیره شده  ورود و خروج کارکنان را ثبت می‌کند.

مهمترین ویژگی کارت حضور غیاب سیستم پرداخت حقوق است که با استفاده از آن دستمزد کارکنان را دقیق‌تر می‎توان محاسبه کرد.

کارت مغناطیسی حضور غیاب

کارت مغناطیسی حضور غیاب که طراحی آن مانند کارت پرسنلی و شناسایی است که می‌توان روی این نوع از کارت حضور غیاب عملیات شخصی سازی که اطلاعات پرسنلی مربوط به نام، مشخصات، کد پرسنلی و… را انجام داد و همچنین می توان کارت را رمز گذاری کرد.

دستگاه کارت‌خوان حضور‌غیاب

استفاده از کارت حضور‌غیاب به تنهایی کافی نمی‌باشد و باید دستگاهی در محل ورود و خروج کارکنان نصب شود که با استفاده از دستگاه حضور غیاب و کارت حضور غیاب کارکنان بتوانند ورود و خروج خود را ثبت کنند.

انواع کارت‌های حضور غیاب

شناسایی و ثبت ورود و خروج با استفاده از کارت‌های حضور غیاب سریع‌تر می‌باشد روش‌های دیگر حضور غیاب نیز وجود دارد اعم از روش تشخیص چهره، اثر انگشت، دستگاه حضورغیاب رمزی و… وجود دارد که کارمند را شناسایی و ساعت ورود خروج آن را ثبت می‌کند در بین دستگاه‌های حضور غیاب دستگاه حضور غیاب تماسی از دستگاه‌های حضور غیاب بدون تماس سریع‌تر می‌باشد.

معایب کارت حضور غیاب

کارت الکترونیکی حضور غیاب در کنار مزایای و راحتی که برای کارکنان و مدیران موسسات دارد در بعضی مواقع معایبی نیز دارد از جمله:

 • احتمال تخلف کارمندان
 • خراب شدن کارت به مرور زمان
 • ایجاد مشکل در صورت نداشتن کارت

نمونه ای از دستگاه حضور غیاب

در حال حاضر استفاده از دستگاه‌های حضور غیاب کارتی و همچنین استفاده از دستگاه حضور غیاب اثر انگشتی نسبت به سایر دستگاه‌های حضورغیاب استفاده بیشتری دارد.که در زیل به چند نمونه از دستگاه‌های حضور و غیاب اشاره می‌کنیم:

 • دستگاه حضور غیاب کارتی
 • دستگاه حضور غیاب رمزی
 • دستگاه حضور غیاب کارتی مغناطیسی
 • دستگاه حضور غیاب انگشتی
 • دستگاه حضور غیاب تشخیص چهره

چاپ کارت حضور غیاب

طراحی کارت حضور غیاب pvc

برای طراحی کارت حضور و غیاب پرسنل که جهت انجام چاپ باید رعایت گردد به شرح ذیل است:

 • سایز طراحی باید ۸۵ در ۵۵ میلی‌متر باشد
 • رزولوشن طراحی ۳۰۰dpi  باشد
 • مد طراحی rgb  باشد
 • فایل به صورت لایه باز tif  یاpsd  ارسال گردد.
 • اطلاعات متغیر تحت فایل اکسل ارائه گردد.

روش چاپ کارت حضورغیاب

کارت حضورغیاب به دلیل داشتن اطلاعات متغیر باید توسط دستگاه‌های دیجیتال چاپ انجام شود روش چاپ دیجیتال به دو صورت مستقیم و غیرمستقیم می‌باشد.روش مستقیم که به وسیله چاپگرهای که تکولوژی چاپ مستقیم دارند عملیات چاپ انجام می‌شود که ماندگاری چاپ 1سال الی 2 سال می‌باشد.بهترین نوع چاپ استفاده از روش غیرمستقیم چاپ کارت است که بهترین و باکیفیت ترین نوع چاپ است و طول عمر چاپ در حدود 4 الی 5 سال است.پیشنهاد چاپ ماندگار برای چاپ کارت حضورغیاب استفاده از چاپ غیرمستقیم به جهت کیفیت بالای که دارد می‌باشد.

[تعداد: 3    میانگین: 5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

021-88853365