چاپ کارت دانشجویی

چاپ کارت دانشجویی PVC

کارت دانشجویی دز زمان پذیرش دانشجو  از طرف خود دانشگاه صادر می‌شود و دانشجویان کارتی با نام کارت دانشجویی دریافت می‌کنند. کارت دانشجویی به عنوان پرونده آموزشی دانشجو است که برای ورود به دانشگاه، سمینارها و جلسات علمی و… صادر می‌شود. چاپ کارت دانشجویی بر روی کارت PVC نسبت به کارت‌های مقوایی دوام و ماندگاری بیشتری دارند. کارت pvc از پلاستیکی به نام پلی وینیل کلراید ساخته شده است و از جهات ماندگاری و طول عمر بسیار بالا است و حدودا  تا سال ماندگاری چاپ دارد. کارت دانشجویی را می‌توان روی کارت‌ هوشمند PVC که مبتنی بر تکنولوژی RFID هستند نظیر کارت مایفر چاپ کرد. کارت مایفر 1k امکان ذخیره سازی اطلاعات دانشجویان را دارد. کارت مایفر دارای امنیت بالایی است و امکان ذخیره سازی یک کیلو بایت(1024 بیت) اطلاعات دانشجویان نظیر پرونده آموزشی دانشجویان را دارد. خواندن اطلاعات کارت‌ هوشمند دانشجویی فقط با استفاده از دستگاه کارتخوان و ریدر قابل خواندن است.

چاپ کارت دانشجویی

کاربرد کارت دانشجویی

کارت دانشجویی شامل اطلاعاتی از جمله نام و نام خانوادگی، کد ملی، شماره دانشجویی، عکس دانشجو، لوگوی دانشگاه و… در روی کارت چاپ می‌گردد. چاپ کارت دانشجویی بر روی کارت PVC باعث می‌شود که کارت‌ کیفیت بالا و ماندگاری چاپ بالایی نسبت به سایر کارت‌های موجود در بازار داشته باشد. دانشجویی که به مدت 4 سال تحصیل می‌کند نیازی به چاپ مجدد کارت دانشجویی خود ندارد.

 • کارت دانشجویی هوشمند برای ورود و خروج دانشجو به دانشگاه
 •  ورود به جلسات امتحانی یا سمینار علمی
 • سلف سرویس
 • ورود به پارکینگ دانشگاه
 • استفاده از خدمات کتابخانه
 • استفاده و شرکت در فعالیت‌های ورزشی در دانشگاه
 • پرداخت از طریق پول الکترونیکی که باعث امنیت و آسانی پرداخت‌ها می‌شود.

چاپ کارت دانشجویی

چاپ کارت دانشجویی به صورت دیجیتال و فوری انجام می‌شود، کیفیت چاپ کارت دانشجویی توسط چاپ ماندگار تضمین شده است و نمونه اول به صورت رایگان برای اطمینان شما از نظر رنگ و کیفیت، چاپ زده می‌شود. چاپ کارت دانشجویی بر روی کارت پی‌وی‌سی که از جنس پلاستیکی به نام پلی وینیل کلراید ساخته شده است، کارت pvc از استحکام بالایی در برابر خم شدن سایش دارد، جنس کارت دانشحویی به دلیل اینکه از نوع پی‌وی‌سی است خاصیت ضد آب بودن را دارا می‌باشد و با تعریق و رطوبت هیچگونه آسیبی به کارت نمی‌رسد. اگر بخواهیم یک نمونه بارز از کارت‌های pvc مثال بزنیم کارت‌های اعتباری و بانکی نمونه‌ای از کارت‌هایی از جنس پی‌وی‌سی می‌باشند.

روش چاپ کارت دانشجویی pvc

چاپ کارت دانشجویی هوشمند به دلیل داشتن اطلاعات متغیر نظیر اسامی، کد ملی، شماره دانشجویی، عکس دانشجو و… باید به وسیله چاپ دیجیتال انجام شود. در چاپ دیجیتال این امکان وجود دارد که بتوان به صورت فوری چاپ کارت دانشجویی را با دستگاه های رومیزی انجام داد. مکانیزم چاپ دیجیتال استفاده از ریبون رنگی که از پنل ymck تشکیل شده است عملیات چاپ انجام می‌گیرد. به دلیل کیفیت بالایی که در این شیوه وجود دارد ماندگاری و طول عمر چاپ کارت pvc در حدود 4 الی 5 سال است.

نکته ای که وجود دارد این است با شیوه جدیدی که در روش چاپ دیجیتال به وجود آمده می‌توان کارت‌هایی که دارای اطلاعات متغیر شامل نام و کد و… به روش چاپ دیجیتال افستی با هزینه کمتر انجام گیرد اما این شیوه چاپی در صورتی امکان پذیر است که تیراژ کارت‌های درخواستی بالای 50 عدد باشد.

طراحی کارت دانشجویی

برای طراحی کارت دانشجویی باید نکات ذیل را برای طراحی کارت دانشجویی رعایت فرمایید که کارتی با کیفیت بالا به چاپ برسد.

 • ابعاد کارت دانشجویی به سایز 54*85 میلی‌متر طراحی گردد.
 • رزولیش  DPI 300
 • مد رنگی به صورت rgb
 • اطلاعات اشخاص در یک فایل اکسل ذخیره گردد.
 • عکس دانشجویان در یک فرمت و در یک فایل براساس شماره دانشجویی نامگذاری شود.

نحوه آماده سازی فایل اکسل کارت دانشجویی

برای چاپ دانشجویی که تیراژ بالا در حدود 100 عدد به بالا می‌باشد بهتر این است که اطلاعات دانشجویان تحت پایگاه داده نظیر اکسل ذخیره سازی شود. نحوه کار بدین صورت است که اطلاعات دانشجویان اعم از نام و مشخصات در یک ستون اکسل، کد ملی ستون دیگری اختصاص یابد و به همین ترتیب و… به ذخیره کردن اطلاعات بپردازید.

 1. هر گونه غلط املایی به عهده خود مشتری می باشد
 2. فایل ارائه شده فقط شامل یک فایل اکسل از شماره 1 الی … باشد.
 3. فایل بک گراند دانشجویی باید به صورت لایه باز tif یا psd ارسال گردد.
 4. فایل عکس به صورت یک فایل جداگانه که بر حسب کد ملی یا کد دانشجویی نامگذاری شوند.
 5. کارت دانشجویی به صورت پشت و رو می‌توان چاپ کرد معمولا روی کارت اطلاعات دانشجویان و پشت کارت قوانین و مقررات و همچنین کد پستی دانشگاه درج می‌شود.

چاپ کارت دانشجویی

نکته ای که وجود دارد این است که عکس دانشجویان باید در فایل جداگانه‌ای که عکس‌ها بر حسب کد ملی دانشجو یا شماره دانشجویی نامگذاری شده اند ذخیره گردد. عکس‌های دانشجویان حتما باید در یک سایز و یک فرمت ذخیره سازی گردد.به دلیل اینکه چاپ توسط نرم افزار چاپ می شود باید تمام فایل ها از نظر صحت و درستی اطلاعات از قبل بررسی شود و در مرحله آخر چاپ کارت دانشجویی انجام گیرد.

چاپ کارت دانشجویی

نکاتی در مورد نگهداری کارت دانشجویی

 • به دلیل اینکه کارت دانشجویی هوشمند است با وجود چیپ حافظه از خم کردن بیش از حد کارت پی‌وی‌سی بپرهیزید.
 • از قرار دادن کارت دانشجوی در میدان‌های مغناطیسی بپرهیزید

کیفیت کارت دانشجویی پی وی سی چاپ شده توسط مجموعه چاپ ماندگار کاملا ضمانت می­‌شود. برای سفارش کارت­‌های دانشجویی PVC با قیمتی رقابتی و کیفیتی بالا، کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید.

چاپ کارت دانشجویی

موارد مرتبط با موضوع:

 • چاپ کارت دانشجویی دانشگاه آزاد
 • دستگاه چاپ کارت دانشجویی
 • قیمت دستگاه چاپ کارت دانشجویی
 • نمونه کارت دانشجویی
 • اندازه کارت دانشجویی
 • ابعاد کارت دانشجویی
[تعداد: 8    میانگین: 4.1/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

021-88853365