چاپ کارت شناسایی pvc

چاپ کارت شناسایی pvc

چاپ کارت شناسایی pvc و چاپ کارت پرسنلی سازمان‌ها، علاوه بر اینکه هویت شخص را مشخص می‌کند هویت سازمان را نیز مشخص می‌نماید. به همین دلیل استفاده از کارت‌های pvc برای چاپ کارت شناسایی اداری که کیفیت بالا و ماندگاری چاپ بالایی دارد توصیه می‌گردد. عملیات چاپ کارت پرسنلی بر روی  انواع کارت pvc به وسیله چاپ دیجیتال انجام می‌گیرد.

خدمات چاپ کارت شناسایی با کیفیت، معرف مجموعه شما می‌باشد. کارت شناسایی باید مقاوم و بادوام بوده و قابلیت استفاده کردن زیاد بدون صدمه دیدن را داشته باشد؛ کارت پی‌وی‌سی به دلیل داشتن جنس پلاستیک و ماده‌ای به نام پلی وینیل کلراید این امکان را می‌دهد که در برابر خم شدن و سایش مقاومت بالایی داشته باشد به همین دلیل است که می‌توان بهترین نوع چاپ کارت شناسایی را روی کارت pvc نام برد که هم کیفیت بالا دارد و هم قابلیت هوشمند سازی را دارا است.

کارت پرسنلی برای هر سازمان اهمیت به‌سزایی دارد، چرا که نه تنها کارت‌های شناسایی برای شناسایی افراد، بلکه برای استفاده از ورود و خروج و حضور و غیاب کارمندان هم صورت می‌گیرد. یعنی می‌توان چاپ کارت‌ها را روی کارت هوشمند نظیر کارت مایفر، کارت ro125k، کارت دسفایر، کارت مغناطیسی(کارت بانکی) و… انجام داد.

چاپ کارت شناسایی pvc
کارت شناسایی

کارت شناسایی pvc چیست و چه کاربردی دارد؟

کارت pvc به دلیل اینکه از جنس پلاستیک است و از ماده‌ای به نام پلی وینیل کلراید ساخته شده، قابلیت انعطاف پذیری بالایی دارد و ماندگاری چاپ در کارت پی‌وی‌سی بسیار بالا است. بیشتر سازمان‌ها و شرکت‌ها چاپ کارت شناسایی مجموعه خود را ترجیح می‌دهند روی کارت pvc باشد. به دلیل اینکه کارت pvc قابلیت هوشمندسازی کارت شناسایی را دارد و می‌توان کارت شناسایی مجموعه را روی کارت هوشمند نظیر کارت مایفر، کارت مغناطیسی، کارت ro125k و… انجام داد. مجموعه چاپ ماندگار با بهره‌گیری از بهترین دستگاه‌های چاپ کارت pvc می‌تواند باکیفیت‌ترین چاپ را ارائه دهد که از مزایای زیر بهره‌مند خواهید شد.

 • مقاوم و مستحکم در برابر ضربه و سایش
 • چاپ با کیفیت و ماندگاری بالا
 • قابلیت ضد آب و ضد تعریق
 • قابلیت هوشمندسازی کارت شناسایی
 • تضمین کیفیت بالای چاپ کارت شناسایی

کارت شناسایی هوشمند چیست؟

کارت شناسایی هوشمند می‌تواند در امور روزمره مانند شناسایی کارمندان استفاده شود، اما در بعضی مواقع در سازمان‌ها و مجموعه‌های بزرگ مانند بیمارستان‌ها از کارت شناسایی برای حضور و غیاب یا مدیریت پرسنل استفاده می‌گردد؛ کارت‌های هوشمند RFID این قابلیت را دارند تا اطلاعات افراد ذخیره گردد و در مواقع پرداخت حقوق، هزینه ساعات کار اضافی بر حسب ساعات ورود و خروج محاسبه شود. از کارت پرسنلی هوشمند برای کارهای دیگری همچون ورود به کتابخانه، تهیه غذا با استفاده از شارژ کارت شناسایی و… استفاده کرد.

برای آشنایی بیشتر با موارد مورد استفاده می‌توانید به مقاله کاربردهای کارت شناسایی مراجعه کنید.

انواع چاپ کارت شناسایی pvc

 • چاپ کارت شناسایی pvc به روش تکنولوژی مستقیم
 • چاپ کارت شناسایی pvc به روش تکنولوژی غیر‌مستقیم

تفاوت چاپ کارت پرسنلی براساس تکنولوژی چاپ

در چاپ کارت پرسنلی یا کارت شناسایی با تکنولوژی چاپ مستقیم بدین صورت می‌باشد که توسط دستگاه‌های چاپ کارت pvc که تکنولوژی چاپ مستقیم برخوردار هستند، استفاده می‌گردد که به واسطه آن فقط با انتقال رنگ‌های ریبون به سطح کارت پرسنلی، چاپ کارت صورت می‌گیرد که این نوع چاپ ماندگاری نسبتا کمتری از روش چاپ غیرمستقیم دارد.

در چاپ کارت شناسایی با تکنولوژی غیرمستقیم در سطح کارت هنگام چاپ لایه لمینت و براق برای ماندگاری بیشتر، چاپ زده می‌شود و چاپ کارت با تکنولوژی غیرمستقیم لبه به لبه است، چاپ کارت در این روش ماندگاری و طول عمر بالاتری نسبت به بقیه چاپ‌ها دارد.

مزایای استفاده از کارت شناسایی

با توجه به کاربردهای مختلفی که کارت پرسنلی دارد از جمله اینکه می‌توان کارت شناسایی را از نوع کارت‌های هوشمند نظیر(کارت مغناطیسی، کارت مایفر) انتخاب کرد که برای ورود و خروج کارکنان کاربرد داشته باشد، مزایای دیگری نیز دارد که در ذیل به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • هویت بخشیدن به کارکنان سازمان
 • استفاده از کارت شناسایی pvc(هوشمند) برای ورود و خروج
 • استفاده از کارت پرسنلی جهت استفاده از کتابخانه، سلف سرویس و…
 • محاسبه اضافه کاریی کارکنان با استفاده از کارت شناسایی هوشمند

چاپ کارت شناسایی پی‌وی‌سی از نوع هوشمند

شاید این سوال در ذهنتان به وجود بیاید که کارت مناسب برای چاپ کارت شناسایی چیست؟ در پاسخ به این سوال می‌توان گفت که کارت‌های شناسایی می‌توانند روی کارت مغناطیسی خام چاپ زده شوند و قابلیت ذخیره اطلاعات بر روی نوار مغناطیسی که در پشت کارت وجود دارد را دارا است. کارت مغناطیسی از نوع کارت‌های تماسی است، منظور از کارت تماسی یعنی برای خواندن اطلاعات داخل کارت باید در تماس کامل با ریدر کارت مغناطیسی(مانند دستگاه ATM و یا پوز فروشگاهی) باشد. نوع دیگری از کارت‌ها وجود دارد که معروف به کارت‌های rfid یا کارت غیرتماسی نیز نامیده می‌شود که از امواج رادیویی برای انتقال اطلاعات استفاده می‌گردد. کارت مایفر جزو پرفروش‌ترین کارت هوشمند در بازار است که استفاده از این نوع از کارت‌های هوشمند نیز بسیار ساده و راحت است.

کارت پرسنلی قابلیت چاپ به صورت تک رو و دورو را دارد که بستگی به اطلاعات چاپ شده روی کارت دارد. معمولا روی کارت اطلاعات فردی و اطلاعات سازمان درج می‌شود و پشت کارت قوانین خاص مد نظر سازمان قرار می‌گیرد.

مراحل طراحی کارت پرسنلی pvc

برای طراحی کارت شناسایی تکی یا هر نوع دیگری از کارت‌های شخصی، باید در طراحی کارت خود دقت لازم را داشته باشید که بتوانید طرحی را که کیفیت بالایی برای چاپ دارد طراحی کنید.

 1. از یک تصویر و عکس پرسنلی مناسب با کیفیت بالا استفاده کنید.
 2. فونتی که انتخاب می‌کنید باید ظاهر مناسب و خوانایی خوبی داشته باشد.
 3. انتخاب یک تصویر پس زمینه برای کارت که معمولا کاربران از پس زمینه سفید برای چاپ کارت پرسنلی استفاده می‌کنند.

بهترین جنس کارت شناسایی

کارت پرسنلی مقوایی بسیار راحت و ارزان است ولی مقاومت و استحکام چندانی ندارد، اما کارت پی‌وی‌سی با وجود هزینه نسبتا بالایی که نسبت به کارت‌های مقوایی دارد طول عمر و استحکام بالایی هم نسبت به مابقی کارت‌های موجود در بازار دارد. ماندگاری چاپ روی کارت pvc به دلیل اینکه با حرارت بالایی چاپ زده می‌شود بسیار بالا است. طول عمر برای کارت pvc بین 5 تا 6 سال است.

 کارت شناسایی pvc به چند دسته تقسیم‌بندی می‌گردند:

 1. چاپ کارت شناسایی pvc(ساده): این نوع کارت غیرهوشمند است و صرفا برای شناسایی و روئیت کارت چاپ زده می‌شود.
 2. چاپ کارت شناسایی هوشمند: نظیر چاپ روی کارت مایفر 1k، کارت مایفر 4k، کارت دسفایر، کارت مغناطیسی، کارت R/O 125k و…

اطلاعاتی در مورد طراحی کارت شناسایی pvc

 • کارت شناسایی سازمان‌ها و شرکت‌ها بسته به رنگ سازمانی متفاوت است و اطلاعاتی که طرح کارت شناسایی باید داشته باشد اعم از نام و نام خانوادگی، کد پرسنلی، کد ملی، نام پدر، آدرس سازمان و… می‌باشد.
 • در طراحی کارت شناسایی سایز طراحی باید 54*85 میلی‌متر، رزولیشن طراحی 300dpi و مد رنگی rgb طراحی گردد و فایل‌ها به صورت عکس jpg برای ما ارسال گردد.
 • فایل طرح شامل فایل لایه باز فتوشاب پشت و روی کارت باشد.
 • بک گراند طرح 9*6 میلی‌متر باشد و طرح نهایی 54*85 میلی‌متر طراحی گردد. فاصله از لبه‌های طرح باید در حدود 3 میلی‌متر باشد تا در هنگام چاپ بخش‌هایی از طراحی برش داده نشود. در تصویر زیر نمونه کارت شناسایی و نحوه رعایت فاصله ایمنی از لبه‌های کارت را مشاهده می‌کنید. اگر فاصله ایمنی را رعایت نکنید هم چاپ از لحاظ زیبایی و هم لحاظ اینکه ممکن است لوگوی شما در گوشه تصویر باشد و چند درصد از لوگو در چاپ کارت حذف شود.
چاپ کارت شناسایی
کارت شناسایی هوشمند
 • آماده سازی فایل اکسل برای ذخیره اطلاعات کارکنان سازمان است. فایل اکسل شامل مشخصات پرسنلی هر فرد مانند تصویر ذیل که یک ستون مربوط به مشخصات فردی، ستون بعدی مربوط به سِمت و شماره پرسنلی و… است که در کارت چاپ می‌شود. در ذخیره سازی اطلاعات دقت لازم را داشته باشید در صورت درج اطلاعات غلط در فایل اکسل چاپ کارت شما اشتباه چاپ خواهد شد.
چاپ کارت شناسایی
کارت پرسنلی
 •  در نهایت پوشه‌ای شامل عکس هر پرسنل با فرمت jpg  یا png در یک سایز و در یک فرمت ذخیره سازی شود. نکته‌ای که وجود دارد این است که نامگذاری هر عکس باید بر اساس شماره پرسنلی، شماره ردیف یا کدملی انجام شود. در نهایت عکس‌ها را در یک فایل zip ارسال کنید. اگر فایل عکس با فرمت‌های مختلف ذخیره سازی شود قادر به چاپ کارت شما نخواهیم بود.

نحوه سفارش چاپ کارت شناسایی

 1. ابتدا فایل را از طریق ایمیل، تلگرام یا سایر روش‌هایی که کارشناسان چاپ ماندگار به شما اعلام می‌کنند ارسال کنید.
 2. بعد از هماهنگی‌های لازم با بخش چاپ کارت و صدور پیش فاکتور، طرح شما وارد مرحله چاپ می‌شود.
 3. در هنگام ثبت سفارش چاپ کارت شناسایی می‌توانید از چاپ لمینت نیز برای ماندگاری بیشتر چاپ استفاده کنید.
 4. در مرحله آخر کارت pvc چاپ شده برای شما ارسال می‌گردد.
چاپ-کارت-شناسایی-pvc
کارت شناسایی پی‌وی‌سی

چاپ کارت شناسایی تکی

چاپ کارت شناسایی تکی با ارائه نامه و مدرک معتبر از سمت مجموعه قابل انجام است و اگر برای یک فرد از مجموعه نیاز به چاپ کارت شناسایی دارید، چاپ ماندگار با دریافت نامه رسمی و معتبر از سازمان، طرح مورد نظر را برای چاپ آماده سازی می‌کند.

قیمت چاپ کارت شناسایی pvc

قیمت چاپ کارت شناسایی هوشمند بر روی کارت‌های مغناطیسی، کارت هوشمند یا کارت مایفر متفاوت است و همچنین هزینه چاپ به تعداد و تیراژ چاپ نیز بستگی دارد که برای چاپ روی تیراژ بالا تخفیف در نظر گرفته می‌شود.

مشخصات کارت شناسایی

کارت شناسایی از جنس pvc دارای استانداردهای ذیل است:

 • ضخامت کارت: 760 میکرون
 • ابعاد کارت: 85mm * 54mm
 • جنس کارت: pvc
 • تیراژ چاپ:1 تا …
 • زمان تحویل چاپ: فوری

چاپ ماندگار با داشتن تیم مجرب در زمینه چاپ انواع کارت pvc بهترین مشاوره در خصوص انتخاب بهترین چاپ کارت پرسنلی را به کسب و کار شما می‌دهد؛ جهت اطلاع از قیمت‌ها و همچنین مشاوره در خصوص هر نوع خدمات چاپ کارت می‌توانید با دفتر چاپ ماندگار به شماره تلفن 88853365-021 تماس حاصل فرمایید.

مرتبط با همین موضوع

 • چاپ کارت شناسایی
 • چاپ کارت شناسایی تهران
 • چاپ کارت شناسایی اداری
 • هزینه چاپ کارت شناسایی
[تعداد: 16    میانگین: 3.9/5]

چاپ ماندگار مفتخر است که با داشتن تیم مجرب و تخصصی، بهترین مشاوره در خصوص ارائه خدمات چاپ کارت PVC را به شما ارائه کند؛ جهت استفاده از مشاوره رایگان در خصوص هر نوع خدمات چاپ کارت پی‌وی‌سی می‌توانید با شماره 02188853365 تماس حاصل فرمایید.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *