نکاتی در مورد کارت ویزیت

5/5 - (10 امتیاز)

طراحی کارت ویزیت یکی از عوامل ایجاد ارتباط با دیگر همکاران می باشد که هر چقدر کارت های ویزیت متفاوت تری طراحی کنید می توانید تاثیر بسیار زیادی بر روی مشتریان خود بگذاریددر طراحی کارت ویزیت موارد بسیار زیادی باید رعایت گردد از جمله ..

 • نام مجموعه و یا لوگوی مجموعه روی کارت باشد .
 • شماره تماس
 • آدرس مجموعه
 • نشانی سایت اینترنتی

نرم افزار طراحی کارت ویزیت

در طراحی کارت ویزیت می توان از نرم افزارهای گرافیکی از جمله کورل ، فتوشاب ،ایلاستریتور انجام پذیرد.طراحی کارت ویزیت نسبت به شغل و کسب و کار هر مجموعه متفاوت است و باید از رنگ ها و نوشته های مختص به همان کسب و کار استفاده کرد.

باید در انتخاب مود رنگی CMYK که با چاپ افست انجام می شود لحاظ کرد، و همچنین رزولیشن طرح باید 300dpi باشد و فایل بصورت لایه باز tif  یا psd ارسال گردد. نکته‌ای که در طراحی کارت ویزیت مورد اهمیت می باشد این است که بدلیل برش کارت ها باید فاصله 3 میلی متری از لبه های کارت رعایت گردد و لوگو ها و نوشته های مهم از لبه هاب کارت فاصله داشته باشد.

نکاتی در طراحی کارت ویزیت

در طراحی کارت ویزیت سایز فونت باید مناسب باشد .در طراحی کارت ویزیت حتما از رنگ های اصلی استفاده گردد.کارت ویزیت از لحاظ جنس باید مقاومت بالایی در برابر تعریق و شکستن داشته باشد.کارت ویزیت نمونه ای از کسب و کار شما می باشد که طراحی آن باید جلوه ای خاص داشته باشد.کیفیت چاپ کارت ویزیت باید بالا باشد که کارت های پی وی سی از لحاظ جنس و ماندگاریی چاپ در بازار حرف اول را می زند.

کارت ویزیت
چاپ-کارت-ویزیت-pvc

نرم افزار طراحی کارت ویزیت

کارت ویزیت به وسیله نرم افزارهای از قبیل ، فتوشاب ، کورل ، ایلاستریتور و … انجام می گیرد.این بستگی به طراح دارد که با چه نرم افزاریی طراحی را انجام دهد .فتوشاب برای زمانی می باشد که از عکس برای طراحی استفاده شود ولی کورل و ایلاستریتور برای مواقعی می باشد که طراحی بیشتر خط نوشته دارد. معمولا کارت ویزیت pvc بر روی کارت هایی به سایز 9*6 چاپ صورت می گیرد و این کارت ها دورگرد می باشد که در دو نوع چاپ افست لمینیتی و چاپ افست مات انجام میگیرد.

روش چاپ لمینیتی کارت ویزیت

در این روش،کارت ویزیت به صورت براق چاپ زده می شود و روال کار به اینصورت است که چاپ روی ورقه های بزرگ pvc  چاپ زده میشود و در آخر لایه لمینیت روی کارت را می گیرد .لایه لمینیت برای ماندگاریی بیشتر چاپ مورد استفاده قرار میگیرد و بعد از لایه لمینیت برش کارت ها و جداسازی کارت ها انجام می شود.چاپ کارت ویزیت به صورت لمینیتی با کیفیت ترین چاپ موجود در بازار می باشد که هم از لحاظ قیمت و هم از لحاظ کیفیت بسیار بالا می باشد.

روش چاپ مات کارت ویزیت

در این روش، کارت ویزیت به صورت مات چاپ زده می شود و روی کارت های pvc چاپ زده می شود که روال چاپ کارت ویزیت مات به اینصورت است که کارت های پی وی سی به صورت تکی خریداری می شود بر حسب اینکه چه نوع کارتی مد نظر مشتری می باشد ( کارت هوشمند ، کارت ساده ، کارت مغناطیسی )  و کارت ها به چاپخانه ارسال می شود و روی کارت پی وی سی طرح مشتری با دستگاه های چاپ افست ، چاپ زده می شود.کیفیت چاپ مات بالا می باشد و ماندگاری چاپ در این روش 4-5 سال است.

نکته ای که در چاپ کارت ویزیت مات باید رعایت کرد؟

طراحی کارت ویزیت باید با سایز 54*85 باشد ، رزولیشن طرح 300dpi و مود رنگی CMYK باشد.تیراژ چاپ در این نوع چاپ 1000 عدد می باشداگر چاپ اطلاعات متغیر شامل بارکد ، qrcode و هر نوع اطلاعات متغییری دارد باید باکس خالی در طرح لحاظ گردد ،بدلیل اینکه این نوع چاپ مات می باشد و روی کارت مات به هیچ عنوان چاپ نمی توان زد.

جنس کارت ویزیت

اگر بخواهیم طراحی کارت ویزیت انجام دهیم باید به جنس و نوع چاپ دقت کنیم که کارت ویزیت pvc که از جنس پی وی سی می باشد بهترین نوع کارت در بازار می باشد و همچنین بدلیل ضد آب و استحکام زیادی که دارد توجه بسیار از مشتریان را جلب کرده است .

طراحی کارت ویزیت شیشه ای

در طراحی کارت ویزیت شیشه ای بدلیل شفاف بودن کارت ، فقط یک روی کارت باید طراحی گردد و کارت ویزیت از جنس pvc  می باشد  و ضخامت کارت ویزیت پی وی سی 760 میکرون می باشد .زمان تحویل کارت ویزیت پی وی سی 10-15 روز کاریی می باشد.

کارت ویزیت شیشه ای به دو دسته کارت ویزیت شفاف و نیمه شفاف تقسیم بندی می‌گردد که کارت ویزیت شفاف از جنس شیشه ای می باشد و سایز کارت 55*85 و ضخامت 760 میکرون است در حالی که کالرت ویزیت نیمه شفاف به صورت مات می باشد و در ضخامت 760 میکرون و 500 میکرون قابل عرضه است .که جنس کارت ویزیت نیمه شفاف از جنس pvcمی باشد.

طراحی کارت ویزیت شیشه ای

کارت ویزیت شیشه ایی یا نیمه شفاف یکی از جدیدترین نوع کارت ویزیت ها در بازار می باشد.

کارت ویزیت شیشه ایی
چاپ کارت نیمه شفاف

نکات مهم در طراحی کارت ویزیت پی وی سی

تا آنجایی که امکان دارد باید در طراحی کارت ویزیت از حاشیه گذاشتن در لبه کارت خودداری شود بدلیل اینکه کارت در زمان برش نهایی از کناره های کارت دیگر برش میخورد و امکان دارد به اندازه نیم میلیمتر ناهماهنگ برش خورده شود و فاصله ها و لبه هاب کارت حاشیه یکسانی نداشته باشند .

چاپ کارت باشگاه مشتریان

چاپ کارت باشگاه مشتریان در سال های اخیر رقابت بر سر جذب و حفظ مشتری به توسعه راه های بازاریابی رابطه ایی جدیدی منجر شده است که یکی از آنها راه اندازی سیستم کارت وفاداری مشتریان می باشد.باشگاه مشتریان در واقع به عنوان یک واحدی که برقرار کننده ارتباط با افراد و سازمان های دیگر هستند می باشد.

هدف باشگاه مشتریان فعال کردن مشتریان و افزایش وفاداری آن ها می باشد.که چاپ کارت باشگاه مشتریان نیز می توان به دو صورت چاپ لمینتی و چاپ مات انجام گیرد. که هر دو شیوه چاپ کارت لمینیتی و چاپ کارت مات به وسیله دستگاه های افست صورت می گیرد.که تیراژ چاپ کارت باشگاه مشتریان 1000 عدد به بالا می باشد .

چاپ کارت گارانتی لمینیتی پی وی سی

برای چاپ کارت گارانتی این نکته را معمولا در نظر بگیرید که تیراژ چاپ کارت گارانتی بالای 1000 عدد می باشد و طریقه چاپ کارت گارانتی به صورت چاپ افست لمینیتی می باشد.مرحله اول :کارت گارانتی معمولا روی کارت ساده pvc (کارت غیر هوشمند ) چاپ می گردد ، و بک گراند و طرح ثابت کارت با هر نوع طیف رنگی چاپ می گردد. 

مرحله دوم : با استفاده از دستگاه های دیجیتال رومیزی اطلاعات متغیر باید چاپ گردد که  اطلاعات متغیر و ارائه فایل اکسل به صورت منظم و شماره گذاری شده برای چاپ متغیر ارائه گردد.مرحله سوم : پوشش امنیتی یا همان چاپ اسکرچ می باشد که هر کارت متخص یک وسیله یا کالا می باشد و به عنوان قرارداد بین فروشنده و خریدار می باشد.

چاپ کارت گارانتی مات پی وی سی

چاپ کارت گارانتی به صورت مات با دستگاه های چاپ افست انجام می شود که برای چاپ اطلاعات متغییر روی کارت حتما باید در طراحی کارت باکس خالی در نظر گرفته شود.کارت گارانتی مانند کارت گارانتی گوشی های هووایی ، کارت گارانتی انواع لوازم خانگی و… مورد استفاده قرار می گیرد.

چاپ کارت دانشجویی

چاپ کارت دانشجویی بر روی کارت های PVC نسبت به کارت های مقوایی دوام بیشتری دارند کارت دانشجویی همچنین می تواند روی کارت های هوشمند PVC که مبتنی بر تکنولوژی RFID هستند نظیر کارت مایفر چاپ گردد که کارت مایفر امکان ذخیره سازی اطلاعات دانشجویان را دارد.

کاربرد کارت دانشجویی

 کارت دانشجویی هوشمند برای ورود و خروج دانشجو به دانشگاه یا ورود به جلسات امتحانی یا سمینار علمی مورد استفاده قرار می گیرد.

 • سلف سرویس
 • ورود به پارکینگ دانشگاه
 •  پرداخت از طریق کیف پول الکترونیکی که باعث امنیت و آسانی پرداخت­ها می­شوند.
 • استفاده از خدمات کتابخانه
 • استفاده و شرکت در فعالیت های ورزشی در دانشگاه

طراحی کارت دانشجویی

 • بک گراند کارت به سایز 54*85
 • رزولیش  DPI 300
 • مد رنگی به صورت rgb
 • اطلاعات اشخاص در یک فایل اکسل
 • عکس دانشجویان در یک فرمت و در یک فایل براساس شماره دانشجویی

چاپ کارت دانشجویی به دو روش چاپ دیجیتال و چاپ افست صورت می گیرد و برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با چاپ کارت های دانشجویی می توانید از مشاوره ما بهره مند گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

021-88853365