کارت pvc چیست؟

5/5 - (9 امتیاز)

در این مقاله به طور کامل توضیح می دهیم که کارت pvc چیست؟ و تنوع کارت های pvc به چه صورت می باشد.کارت pvcپی وی سی یا پلی ونییل کلراید (polyviny chloride) یک نوع از پلاستیک می باشد که باارزش ترین محصول در پتروشیمی می باشد. مزایای کارت pvc

 • دوام و ماندگاری کارت های pvcبسیار بالا می باشد به نحوی که به هیچ وجه با کاغذ و کارت های مقوایی قابل قیاس نمی باشد
 • قابل انعطاف پذیر می باشد و به هیچ وجه نمیشکند
 • ضد آب و ضد رطوبت می باشد
 • کیفیت چاپ در این نوع کارت های pvcبسیار بالا و ماندگار می باشد

قابلیت فوق العاده ای که کارت های pvcرا از دیگر کارت ها مجزا کرده قابلیت هوشمند سازی این نوع کارت ها می باشد که در لایه های داخلی و میانی کارت چیپ حافظه ایی تعبیه شده که خود به انواع مختلفی دسته بندی می گردد و می توان اطلاعات را در حافظه این کارت ذخیره سازی کرد و در نهایت با دستگاه کارتخوان می توان به این اطلاعات ذخیره شده دسترسی پیدا کرد. انوع کارت های pvc به طور کلی کارت های پی وی سی به سه دسته ساده و هوشمند و مغناطیسی تقسیم بندی می گردند، که هر کدام از کارت های pvc کارایی مخصوص به خود را دارد.

کارت پی وی سی

کارت pvc ساده : کارت خام pvc  در رنگ های متفاوتی در بازار موجود می باشد از جمله کارتpvc  طلایی ، کارت pvc نقره ای ، کارت pvc آبی ،کارت pvc قرمز ،کارت pvc سبز و … می باشد، از این نوع کارت pvc برای چاپ انواع کارت ویزیت پی وی سی ، چاپ کارت باشگاه مشتریان ، چاپ کارت هدیه ، چاپ کارت شناسایی ، … استفاده می شود. ضخامت کارت pvc

 • کارت pvc ضخامت 300 میکرون
 • کارت pvc ضخامت 500 میکرون
 • کارت pvc ضخامت 760 میکرون

به فروش می رشد لازم به ذکر است که ضخامت 760 میکرون دقیقا برابر با ضخامت کارت بانکی می باشد و هر چقدر میکرون کمتر شود ضخامت کارت نیز کمتر می شود. کارت pvc ساده را می توان به وسیله چاپگر های کارت پی وی سی مانند چاپگر هایتی و چاپگر فارگو و … و یا به وسیله چاپ افست pvc چاپ زده می شود.

فروش کارت pvc ساده کارت pvc ساده در بسته های 200 عددی و بسته های 250 عددی به فروش می رسد و کمترین سفارش این کارت ها یک بسته می باشد سایز کارت pvc ساده با کارت بانکی یکسان می باشد و54mm*85.6mm می باشد. کارت pvc ساده فاقد هر گونه میکروچیپ و مدار الکترونیکی و فاقد نوار مغناطیسی روی کارت می باشد و این نوع کارت ها صرفا برای شناسایی ، کارت ویزیت که نیاز به ذخیره سازی اطلاعات در حافظه خود ندارند استفاده می گردند.

قیمت کارت pvc خام قیمت این نوع کارت های pvc نسبت به کارت های هوشمند قیمت پایین تری دارد و برای اطلاع از قیمت انواع کارت pvc با دفتر چاپ ماندگار تماس حاصل فرمایید. جنس کارت pvc کارت pvcکارتی از جنس پلاستیک با طول عمر بالا می باشد که امروزه از نهادها ، سازمان ها و موسسات آموزشی و فرهنگی و… رو به این نوع از کارت ها آورده اند بدلیل کیفیت بی نظیر چاپ روی این کارت ها و همچنین دوام و ماندگاری بیشتر این نوع کارت های pvc می باشد که رضایت مشتریان را به خود جلب کرده است.

کارت pvc

کارت پی وی سی طلایی اندازه و ضخامت کارت پی وی سی طلایی مشابه ضخامت کارت های اعتباری و بانکی می باشد ، ضخامت کارت طلایی pvc در حدود 760 میکرون می باشد کارت pvc طلایی به صورت متالیک و اکلیلی می باشد و ظاهر درخشان و براق دارد کارت طلایی پی وی سی دو رو لمینیت می باشد و می توان برای انواع چاپ ها از این کارت استفاده کرد کارت pvc طلای ساخت کشور چین می باشد و این نوع کارت طلایی در بسته بندی 200 عددی قابل عرضه می باشد. کارت pvc طلایی را می توان به وسیله چاپگر های کارت پی وی سی مانند چاپگر هایتی و چاپگر فارگو و … و یا به وسیله چاپ افست pvc چاپ زده می شود .

کارت pvc طلایی

کارت pvc نقره ای اندازه و ضخامت کارت پی وی سی نقره ای مشابه ضخامت کارت های اعتباری و بانکی می باشد ، ضخامت کارت نقره ای  pvc در حدود 760 میکرون می باشد کارت pvc نقره ای به صورت متالیک و اکلیلی می باشد و ظاهر درخشان و براق دارد کارت نقره ای پی وی سی دو رو لمینیت می باشد و می توان برای انواع چاپ ها از این کارت استفاده کرد کارت pvc نقره ای ساخت کشور چین می باشد و این نوع کارت نقره ای  در بسته بندی 200 عددی قابل عرضه می باشد. کارت pvc نقره ای را می توان به وسیله چاپگر های کارت پی وی سی مانند چاپگر هایتی و چاپگر فارگو و … و یا به وسیله چاپ افست pvc چاپ زده می شود .

کارت pvc نقره ای

کارت pvc مشکی

اندازه و ضخامت کارت پی وی سی مشکی مشابه ضخامت کارت های اعتباری و بانکی می باشد ، ضخامت کارت مشکی pvc در حدود 760 میکرون می باشد. کارت مشکی پی وی سی دو رو لمینیت می باشد و می توان برای انواع چاپ ها از این کارت استفاده کرد. کارت pvc مشکی ساخت کشور چین می باشد و این نوع کارت مشکی در بسته بندی 200 عددی قابل عرضه می باشد. کارت pvc مشکی را می توان به وسیله چاپگر های کارت پی وی سی مانند چاپگر هایتی و چاپگر فارگو و … و یا به وسیله چاپ افست pvc چاپ زده می شود .    

کارت مشکی pvc

کارت pvc سبز

اندازه و ضخامت کارت پی وی سی سبز مشابه ضخامت کارت های اعتباری و بانکی می باشد ، ضخامت کارت مشکی pvc در حدود 760 میکرون می باشد. کارت سبز پی وی سی دو رو لمینیت می باشد و می توان برای انواع چاپ ها از این کارت استفاده کرد. کارت pvc سبز ساخت کشور چین می باشد و این نوع کارت سبز در بسته بندی 200 عددی قابل عرضه می باشد. کارت pvc سبز را می توان به وسیله چاپگر های کارت پی وی سی مانند چاپگر هایتی و چاپگر فارگو و … و یا به وسیله چاپ افست pvc چاپ زده می شود .

کارت سبز pvc
کارت مایفر 1k

کارت مایفر 1k کارت مایفر 1k از جنس خانواده RFID می باشد ،کارت مایفر 1k از جنس PVC می باشد به این نوع کارت ها ،کارت کانتکتلس گفته می شود ،واژه CONTACT LESSبه معنی بدون تماس می باشد که کارت مایفر قابلیت خوانده شدن از فاصله 10 سانتی متری را دارا می باشد.   ساختار کارت RFID شامل سه جزء اصلی است : تراشه ، آنتن و تگ

 • تراشه : یک مدار می باشد که از هزاران ریزپردازنده تشکیل شده است که اطلاعات و داده ها را ذخیره می کند.
 • آنتن :هدف اصلی آنتن در تگ  انتقال سیگنال و در تگ غیرفعال یا پسیو نمایش سیگنال دریافتی است.
 • تگ :تگ در واقع چسب آنتن و تراشه است که همه آنها را با هم نگه می دارد.

  کارت مایفر 1K،دارای حافظه یک کیلو بایتی می باشد و میتوان 1024 بیت داخل کارت مایفر ذخیره سازی کرد.   کارت مایفر قابلیت خواندن و نوشتن را دارد و معمولا برای چاپ کارت باشگاه مشتریان،چاپ کارت دانشجویی،بلیط الکترونیکی ،کارت حضور و غیاب،کارت شناسایی ،مورد استفاده قرار می گیرد.  

ویژگی کارت مایفر

 1. دارای حافظه خواندن و نوشتن
 2. فرکانس کارت مایفر 13.56 MHZ
 3. قابلیت خواندن از فاصله 10 سانتی متری

  کارت مایفر دارای یک چیپ حافظه به شکل مستطیل می باشد و یک آنتن که به شکل مستطیل دور تا دور کارت را دربرگرفته است .  

سایز کارت مایفر :

سایز کارت مایفر براساس استانداردCR-80 می باشد که  5.6*8.77 می باشد و ضخامت کارت مایفر 760 میکرون می باشد .

امنیت کارت مایفر

  کارت مایفر دارای ماژول امنیتی برای جلوگیری از دسترسی غیر مجاز به کارت است و دارای حافظه ای است که هم قابلیت خواندن و هم قابلیت نوشتن بر روی آن وجود دارد . این کارت حافظه 1 کیلو بایت یا 4 کیلو بایت با فرکانس 13.56 دارد.کارت مایفر از لحاظ امنیتی بالاترین امنیت را در بین کارت های pvc دارد.  

کاربرد کارت مایفر

 • کارت عضویت
 • کارت بلیط الکترونیکی
 • کارت پرسنلی
 • کارت تردد
 • کارت دانشجویی
 • کارت مترو

برای چاپ کارت مایفر می توان از چاپگر های پی وی سی رومیزی و یا از طریق چاپ افست چاپخانه روی کارت مایفر چاپ زد. کارت مایفر1k در رنگ های مختلف در بازار موجود می باشد اعم از کارت مایفر طلایی ، کارت مایفر نقره ایی و کارت مایفر سفید خام می باشد.

کارت-مایفر-1k

کارت مایفر 4k

کارت مایفر 4k از جنس خانواده RFID می باشد ،کارت مایفر 4k از جنس PVC می باشد به این نوع کارت ها ،کارت کانتکتلس گفته می شود. واژه CONTACT LESS به معنی بدون تماس است که کارت مایفر قابلیت خوانده شدن از فاصله 10 سانتی متری را دارا می‌باشد.   ساختار کارت RFID شامل سه جزء اصلی است: تراشه، آنتن و تگ

تراشه: یک مدار است که از هزاران ریزپردازنده تشکیل شده است که اطلاعات و داده ها را ذخیره می کند.
آنتن: هدف اصلی آنتن در تگ  انتقال سیگنال و در تگ غیرفعال یا پسیو نمایش سیگنال دریافتی است.
تگ: تگ در واقع چسب آنتن و تراشه است که همه آنها را با هم نگه می دارد.

کارت مایفر 4K،دارای حافظه چهار کیلو بایتی می باشد و می‌توان 1024 بیت داخل کارت مایفر ذخیره سازی کرد. کارت مایفر4K قابلیت خواندن و نوشتن را دارد و معمولا برای چاپ کارت باشگاه مشتریان، چاپ کارت دانشجویی، بلیط الکترونیکی، کارت حضور و غیاب، کارت شناسایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.  

ویژگی کارت مایفر

 1. دارای حافظه خواندن و نوشتن
 2. فرکانس کارت مایفر 13.56 MHZ
 3. قابلیت خواندن از فاصله 10 سانتی متری

  کارت مایفر دارای یک چیپ حافظه به شکل مستطیل می باشد و یک آنتن که به شکل مستطیل دور تا دور کارت را دربرگرفته است .  

سایز کارت مایفر :

سایز کارت مایفر براساس استانداردCR-80 می باشد که  5.6*8.77 می باشد و ضخامت کارت مایفر 760 میکرون می باشد .   کارت دسفایر یا DESFire:   خانواده mifare desfire از محصولات mifare desfire EV1 و mifare desfire EV2 تشکیل شده است که استاندارد رمزنگاری سطح بالا سه گانه DES (Data Encryption Standard ) استفاده می کند که در حافظه های ۴K و ۸K وجود داشته است.

تقسیم بندی حافظه بر خلاف مایفر های کلاسیک مطابق سلیقه و کاربری به وسیله خود کاربر تعیین می گردد این کارت ها نسبت به کارت های مایفر کلاسیک سطح امنیت بسیار بالاتری دارند . این کارت برای موسسات و شرکت هایی مفید است که بخواهند کارت هایشان امنیت بالایی داشته باشد و همچنین اطلاعاتی که می خواهند ذخیره کنند بسیار بالا باشد.

کارت مایفر دسفایر توانایی ذخیره‌سازی ۲۸ برنامه مختلف و ۳۲ فایل جداگانه در هر برنامه را دارد. اندازه هر کدام از این فایل می‌تواند متغیر باشد و تابع برنامه اولیه کارت است. سرعت پردازش کارت Desfire 4k  بسیار بالا بوده و انتقال داده‌های آن تا سرعت ۸۴۸ کیلوبایت بر ثانیه امکان پذیر است.  

کارت ro 125 k

کارت های هوشمند غیر تماسی کارت ro 125k کارت هایی هستند که تکنولوژی آن این است که فقط خواندنی می باشد و نمیتوان در کارت ها writeانجام داد. کارت ro 125k که به کارت های ریدانلی نیز معروف هستند یک کد 10 تا 13 رقمی در حافظه کارت ذخیره می باشد که این کد یونیک و غیر قابل تکرار است.

ضخامت کارت ریدانلی 760 میکرون می باشد و ابعاد کارت RO ابعاد استاندارد 5.6*8.77 سانتی متر می باشد،فرکانس کارت ریدانلی 125khz می باشد و آنتن کارت ro 125k به صورت دایره و گرد در وسط کارت تعبیه شده است. کارت ریدانلی کارت غیر تماسی می باشد و از خونوادهRFID محسوب می شود و از فاصله 10 سانتی متری از دستگاه قابلیت خوانده شدن دارد.

ریدر مربوط به کارت 125k که می‌توان کد کارت، توسط این دستگاه خوانده شود دستگاه ریدر ro به نام ریدر RFT200-2 می‌باشد. کارت ریدانلی در رنگ‌های مختلف سفید طلایی و نقره ایی در بازار موجود می‌باشد، اما رنگ سفید کارت ro 125k متقاضی بیشتری دارد. کارت ro 125k معمولا برای چاپ کارت باشگاه مشتریان، کارت هتل ها، کارت عضویت، کارت تخفیف، کارت پرسنلی، کارت حضور غیاب، کارت شهربازی و… استفاده می‌گردد.

کارت ro

کارت مغناطیسی خام

دارای یک نوار مگنت در لایه خارجی کارت و یک تراشه مغناطیسی در داخل لایه های کارت برای ذخیره اطلاعات هستند.   کارت مگنت یا کارت مغناطیسی از نوع کارت های تماسی هستند یعنی اینکه باید با دستگاه ریدر مگنت تماس داشته باشد که بتواند اطلاعات آن خوانده شود.

نوار مغناطیسی روی کارت حاوی 3track  اطلاعات در داخل حافظه می باشد که میتوان برای کد کردن کارت های مغناطیسی از انکودر encoder  مخصوص کارت مگنت استفاده کرد و اطلاعات ثبت شده و ذخیره شده روی کارت مغناطیسی به وسیله دستگاه کارتخوان reader خوانده می شود.  

کارت مغناطیسی

انواع کارت مغناطیسی :

کارت مغناطیسی به دو دسته hico و loco تقسیم بندی می‌شوند، اطلاعات ذخیره شده روی کارت مغناطیسی hico دیرتر خراب می‌شود و به همین علت تمام بانک‌ها و موسسات در سراسر جهان از این نوع کارت یا نوار مغناطیسی استفاده می‌کنند.

موارد استفاده از کارت مغناطیسی loco برای کارهایی می‌باشد که بصورت یکبار مصرف می‌خواهند از این کارت استفاده کنند مانند کارت هدیه  

کاربرد کارت مغناطیسی:

کاربرد این کارت برای چاپ کارت تخفیف –چاپ کارت بانکی –چاپ کارت هدیه –چاپ کارت عضویت و … به کار می رود و بهترین و بارزترین نمونه کارت بانکی می باشد که در دسترس همگان قرار دارد که جنس کارت مگنت از نوع pvc می‌باشد و نوار مغناطیسی فقط در یک سمت کارت چاپ شده است کارت خام بانکی را می‌توانید از چاپ ماندگار تهیه کنید. کارت مغناطیسی در رنگ های مختلف وجود دارد  

کارت مغناطیسی نقره ای متالیک

کارت مغناطیسی نقره ای متالیک یا اکلیلی مناسب برای انواع کارت های بانکی، کارت هدیه و… می‌باشد. ضخامت کارت مگنت 760 میکرون می‌باشد. کارت خام نقره‌ای مغناطیسی در دو نوع hico و loco تولید می‌شود. کارت مغناطیسی نقره‌ای قابلیت کد گذاری در قسمت نوار مشکی را دارا می‌باشد.

کارت مغناطیسی طلایی متالیک

کارت مغناطیسی طلایی متالیک یا اکلیلی مناسب برای انواع کارت های بانکی، کارت هدیه و… می‌باشد. ضخامت کارت مگنت 760 میکرون می‌باشد، کارت خام طلایی مغناطیسی در دو نوع hico  و loco  تولید می‌شود. کارت مغناطیسی طلایی قابلیت کدگذاری در قسمت نوار مشکی را دارا است.

2 دیدگاه برای “کارت pvc چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

021-88853365