7 قدم مورد نیاز برای چاپ کارت پرسنلی pvc

چاپ کارت پرسنلی pvc
4.9/5 - (14 امتیاز)

چاپ کارت پرسنلی pvc فرآیندی است که امروزه بیشتر موسسات برای کارمندان خود انجام می‌دهند. کارت پرسنلی ممکن است هوشمند انتخاب شود یا کارت پرسنلی ساده باشد، صرفا جهت شناسایی کارمندان باشد.

در این مقاله قصد داریم هشت قدم چاپ کارت پرسنلی به صورت تکی و تیراژ بالا را تشریح کنیم.چاپ کارت شناسایی اداری باید از بهترین نوع جنس انتخاب گردد و اگر کارت پرسنلی از نوع هوشمند نیز انتخاب گردد و جهت ورود و خروج کارکنان بتوان از آن استفاده کرد می‌توان گفت بهترین و هوشمندانه‌ترین انتخاب است

چاپ کارت پرسنلی pvc
چاپ کارت پرسنلی pvc

اولین قدم

مشخص کردن نوع چاپ کارت پرسنلی pvc

مهمترین قدم برای چاپ کارت شناسایی طراحی؛ طرح کارت پرسنلی و انتخاب نوع چاپ کارت پرسنلی است طراحی کارت پرسنلی از اهمیت بالای برخوردار می‌باشد. نحوه چیدن لوگو و یا متن در کارت pvc حائز اهمیت می‌باشد. چاپ کارت پرسنلی pvc باید مشخص گردد که چه نوع کارتی مد نظرتان است و تعداد کارت و همچنین چاپ کارت به صورت تک رو و یا به صورت دو رو می‌باشد.

دومین قدم

سایز کارت پرسنلی pvc

در این مرحله باید بدانید که سایز طراحی در چه ابعادی می‌باشد معمولا باید از ابعاد استاندارد جهت چاپ کارت استفاده کنید، ابعاد چاپ کارت پرسنلی pvc در ابعاد ۸۵ در ۵۴ میلی‌متر می‌باشد، رزولیشن طرح 300dpiقرار داده شود، مد رنگی طرح کارت پرسنلی RGB تنظیم شود. می‌توانید از سایت چاپ ماندگار طرح لایه باز کارت پرسنلی pvc را دانلود نمایید و طبق الگو استفاده کنید.

سومین قدم

انتخاب نوع پرینتر جهت چاپ کارت پرسنلی pvc

انتخاب چاپگر کارت پی‌وی‌سی به عنوان یکی از مهمترین مسائل در مورد چاپ کارت پرسنلی پی‌وی‌سی می‌باشد، معمولاً روش‌های متفاوتی برای چاپ کارت پرسنلی وجود دارد، اینکه چاپ کارت پرسنلی معمولا روی جنس‌های مختلف مقوایی، کاغذی و پی‌وی‌سی عملیات چاپ انجام می‌گیرد. چاپ کارت پرسنلی pvc معمولا، چاپ ماندگار از پرینترهای با تکنولوژی غیرمستقیم استفاده می‌کند که این چاپگرها از کیفیت بسیار بالای چاپ و همچنین ماندگاری چاپ بالا برخوردار هستند. چاپ کارت در چاپگرهای غیر مستقیم به صورت لبه به لبه با ماندگاری در حدود ۴ الی ۵ سال است، کیفیت چاپ کارت شناسایی پی‌وی‌سی با این شیوه چاپ غیرمستقیم بسیار بالا می‌باشد.

چهارمین قدم

استفاده از نرم افزار مناسب به جهت طراحی کارت پرسنلی pvc

طراحی کارت پرسنلی به یک نرم افزار طراحی خاصی نیاز دارد که بتوان عملیات طراحی را انجام داد، بهترین نوع نرم افزار که می‌توان اشاره کرد استفاده از فتوشاپ است. جهت طراحی بهترین کارت شناسایی pvc، استفاده از  نرم‌افزارهای نظیر کرل، ایلوستریتور،و… برای طراحی کارت پرسنلی pvc مناسب هستند.

چاپ کارت پرسنلی pvc
چاپ کارت پرسنلی pvc

پنجمین قدم

وجود لوگو در چاپ کارت پرسنلی pvc

در طراحی کارت پرسنلی pvc وجود لوگوی مجموعه بسیار حائز اهمیت می‌باشد دقت کنید که لوگوی شما خوانا باشد، محل قرارگیری لوگو در کارت بسیار مهم است. لوگو نباید به صورتی باشد که کل فضای کارت را در بر گیرد، همچنین ذکر این نکته ضروری است که طراحی کارت باید با رنگ لوگو هم‌خوانی داشته باشد.

چاپ-کارت-پرسنلی-pvc
چاپ-کارت-پرسنلی-pvc

ششمین قدم

اطلاعات مهم در کارت پرسنلی pvc

برای طراحی کارت پرسنلی pvc نکاتی را باید رعایت کنید و چه اطلاعاتی در کارت درج شود؟ کیفیت عکس پرسنلی به چه صورت باشد؟ اگر تیراژ کارت پرسنلی بالا باشد به چه صورتی اطلاعات متغیر را برای چاپ کارت استفاده کنید؟ و اطلاعاتی از این قبیل که در این مقاله به پاسخ سوال ها می‌پردازیم.در ابتدا نیاز است بدانیم چه اطلاعاتی را باید در کارت پرسنلی درج کنیم:

 • کارت هویت شخصی و تجاری می‌باشد، باید اطلاعات مرتبط در کارت درج شود.
 • نام و نام خانوادگی
 • عکس پرسنلی
 • کد ملی
 • کد پرسنلی
 • لوگوی سازمانی
 • در صورت نیاز می‌توانید از Qrcode استفاده کنید.
 • اطلاعات تماس- نام مجموعه
 • در صورت مفقود شدن کارت نیاز به درج کد پستی است.

هفتمین قدم

انتخاب فونت مناسب جهت طراحی کارت پرسنلی pvc

از درج اطلاعات زیاد و غیر ضروری برای کارت پرسنلی پی‌وی‌سی خودداری فرمایید انتخاب نوع فونت و سایز فونت از اهمیت بالای برخوردار است، همچنین نوع فونت و سایز فونت نباید ریز و ناخوانا و نه بسیار درشت که فضای کارت را اشغال کند. هشتمین قدم

چاپ کارت پرسنلی pvc

مرحله آخر و مهمترین مرحله چاپ کارت پرسنلی پی‌وی‌سی است که مجموعه چاپ ماندگار با بهره‌گیری از بهترین متد روز دنیا بهترین نوع چاپ دیجیتال را ارائه می‌دهد که چاپ کارت پرسنلی pvc فوری که توسط دستگاه‌های دیجیتال رومیزی انجام می‌شود اگر تعداد کمتر از ۲۰۰ عدد باشد در چند ساعت تحویل داده میشود و اگر تیراژ کارت بالای ۲۰۰ عدد باشد ۲۴ ساعت زمان برای تحویل چاپ نیاز می‌باشد. چاپ دیجیتال از نظر هزینه بالا است نوع دیگری از چاپ نیز وجود دارد به نام چاپ افست دیجیتال که این نوع چاپ در فرم های ۲۵ عددی در چاپخانه عملیات چاپ کارت پی‌وی‌سی انجام می‌شود که کیفیت چاپ بسیار بالا و ماندگاری چاپ بالا نیز دارد. تحویل چاپ حدود ۷ الی ۱۰ روز کاری می‌باشد. چاپ افست دیجیتال از نظر هزینه بسیار مقرون به صرفه‌تر  می‌باشد.

نمونه طرح کارت پرسنلی pvc

اگر به دنبال استفاده از کارت پرسنلی برای شرکت،سازمان یا موسسه خود هستید می‎توانید با مراجعه به صفحه چاپ کارت شناسایی از خدمات ما در این زمینه استفاده کنید.

مرتبط با همین موضوع

 • طراحی و چاپ کارت پرسنلی
 • شرکت چاپ کارت پرسنلی
 • سایت چاپ کارت پرسنلی
 • چاپ کارت پرسنلی pvc تهران
 • چاپ کارت شناسایی تکی
 • چاپ کارت شناسایی اداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

021-88853365